Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18333010 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Archiwum wydarzeń 2019

„Unia Europejska i Ja. RAZEM od 15 lat!” – spotkanie z mgr Ewą Nowak-Koprowicz w Filii nr 20 - relacja

04-06-2019

„Unia Europejska i Ja. RAZEM od 15 lat!” –
spotkanie z mgr Ewą Nowak-Koprowicz w Filii nr 20

 

23 maja w Filii nr 20 WiMBP obchodziliśmy bardzo ważne urodziny. Czy wiecie, że od czasu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej minęło już 15 lat!? Tak wyjątkową rocznicę trzeba uczcić. Dlatego właśnie w naszej bibliotece przywitaliśmy po raz pierwszy mgr Ewę Nowak-Koprowicz, pracownika Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Jako ekspert działający w Punkcie Informacji Europejskiej Europe Direct, nasz gość zaskoczył wszystkich wieloma ciekawostkami dotyczącymi Starego Kontynentu w ramach warsztatów „Unia Europejska i Ja. RAZEM od 15 lat!”.
 

Podczas inauguracyjnego spotkania każdy mały podróżnik opowiedział gdzie i dlaczego najchętniej pojechałby z najbliższymi oraz przyjaciółmi. Ewa Nowak-Koprowicz opowiedziała wtedy o każdym z wymienionych krajów. Europa jest piękna i fascynująca. Teraz z pewnością zwiedzimy ją z jeszcze większym entuzjazmem, nie zapominając oczywiście o Polsce. Dzieci wymieniły także kilka miejsc w naszym kraju, które chętnie odwiedziłyby podczas wakacji. Ach… dobrze, że lato, a z nim sezon wycieczek jest już tuż, tuż.
 

Następnym punktem naszego spotkania była wspaniała zabawa. A jak wiadomo dzieci (a także dorośli) uwielbiają rywalizację. Podzieleni na drużyny poznawaliśmy kolorowe flagi państw należących do Unii Europejskiej. Czy je zapamiętamy? W trakcie zaciekłych prób pamięci dzieci kibicowały sobie nawzajem. Pod koniec konkurencji zaś radośnie wołaliśmy „Hurra!”. Teraz znamy wszystkie flagi naszych przyjaciół z Unii Europejskiej!
 

Dziękujemy Ewie Nowak-Koprowicz za przedstawienie nam Europy w tak ciekawy i atrakcyjny sposób. Już nie możemy się doczekać naszych wycieczek krajoznawczych.
 

Sylwia Wierzbińska
 


--------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: