Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
16955655 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2019

Laurka dla mamy – relacja z Filii nr 20

04-06-2019

Laurka dla mamy – relacja z Filii nr 20

 

14, 17 i 28 maja 2019 r. w Filii nr 20 WiMBP młodzi czytelnicy uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach plastycznych. Ich zadanie polegało przede wszystkim na wykazaniu się kreatywnością, precyzją i miłością. Ta ostatnia była najważniejszym składnikiem. Wszystkie prace plastyczne bowiem zostaną wręczone mamom z okazji ich święta. Zgadza się, w bibliotece ponownie wykonaliśmy wiele pięknych laurek dla bliskiej małemu sercu osoby.
 

Pierwsze spotkanie zostało zorganizowane w ramach XVI Tygodnia Bibliotek opatrzonego hasłem „#biblioteka”. Czy pamiętamy jakie książki wypożyczaliśmy i czytaliśmy z naszymi mamami? Nasi mali goście uwielbiają słuchać bajeczek opowiadanych przez ich rodzicielki. Dzięki nim zamiłowanie do poznawania nowych książeczek kiełkuje tak szybko jak kwiaty rysowane na naszych laurkach.


Wszystkie dzieła wykonane przez dzieci były wyjątkowe. Przedstawiały najróżniejsze gatunki kwiatów z różnych zakątków świata. Czy to tulipan, rodzina stokrotek, nasz rodzimy mak, a to chyba pnącza z odległej dżungli? Każda mama otrzyma inną roślinkę bujnie wyrastającą z ozdobionej różnymi technikami rysunkowymi doniczki. Dzieci udowodniły, że są nie tylko mistrzami plastycznymi ale też posiadają zadatki na wspaniałych ogrodników. Każdy opowiadając o swej laurce zaznaczył, że znajdują się na niej narysowane ziemia, konewka z wodą oraz słońce. To wszystko jest niezbędne by kwiaty urosły wysokie, silne i kolorowe. Podstawowa wiedza botaniczna podczas warsztatów plastycznych? Niebywałe! Obok kwiatów dzieci narysowały także swe zwierzątka; pieska, kotka, chomiczka, nie zabrakło też ptaszków i rozmaitych owadów. Wszyscy znakomicie się bawili… Tylko miś towarzyszący dzieciom był nieco zazdrosny. On także przygotował laurkę dla niedźwiedziowej mamy, ale czy jego dzieło może się równać z pięknymi pracami młodych artystów? Nie martw się misiu, dzieciom bardzo podobała się twoja laurka, wiemy, że potrafisz pięknie rysować.


Wszystkim mamom życzymy imponujących domowych galerii dziecięcych prac plastycznych. Aby laurki wykonane nie tylko małymi rączkami, lecz także z sercem wywoływały uśmiech na ich twarzach każdego dnia.


Dziękujemy także rodzicom za wszystkie wizyty z ich pociechami w bibliotece oraz za wszystkie przeczytane do snu bajeczki. Podczas Tygodnia Bibliotek wasze zaangażowanie
w dziecięcy rozwój miłości do książek zostało szczególnie podkreślone.

 

Sylwia Wierzbińska


---------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: