Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18244189 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Archiwum wydarzeń 2019

Spotkanie autorskie z Joanną Krzyżanek – relacja z Filii nr 20

22-05-2019

Spotkanie autorskie z Joanną Krzyżanek – relacja z Filii nr 20

 

Dawno, dawno temu w odległym Starym Knedelkowie… A może nie tak dawno temu, może bliżej niż myślimy? W każdym razie… Działy się tam niesamowite przypadki i dziecięce sprawki. 16 maja 2019 roku w Filii nr 20 WiMBP w Rzeszowie, opowiedziała nam o nich kreatorka Knedelkowa, Joanna Krzyżanek, znająca każdy zakątek tego urokliwego miejsca lepiej niż własną kieszeń. To dzięki niej małe miasteczko wspaniale się rozwija, a mieszkańcy  wciąż dojrzewają do wielu rzeczy. Możemy o tym przeczytać w książeczkach opisujących niezwykłe perypetie takich obywateli jak; Cecylka Knedelek, gąska Waleria, Pani Ludmiła, Pan Aloizy, Rodzina Wafelków oraz mali Joasia, Antek, Lucia i Lusia. Autorka bajek dla dzieci podzieliła się z nami ich tajemnicami, a także przedstawiła historie ważkich dziecięcych spraw, które miały miejsce niedaleko ulicy Naleśnikowej. Okazało się, że tam każdy dzień niesie ze sobą wiele niespodzianek i wyzwań, które mogą zakończyć się… śmiesznie. Czy na przykład, w którymś z waszych jajek mieszka gąska? Myślicie, że potrafiłaby mówić? Kto wie? Cecylka Knedelek nie raz przekonała się, iż nawet biały ptaszek może mieć wiele, oj wiele, do powiedzenia. 

 

Z Joanną Krzyżanek razem ćwiczyliśmy i rozciągaliśmy młode kosteczki. Rozmawialiśmy też o wszelakich małych-dużych wyzwaniach dziecięcej codzienności związanej z chodzeniem do szkoły, obiadem czy spędzaniem czasu z przyjacielem.
 

Spotkanie zwieńczyła wspaniała zabawa plastyczna. Każdy pod koniec zajęć trzymał w dłoni małą, kolorową, mięciutką babeczkę. Dzięki wyobraźni czuliśmy wyraźnie ich aromatyczny zapach. Ach! Tylko ich nie jedzcie! Niech staną się wyjątkowym prezentem z okazji Dnia Matki. Mniam… Szkoda, że materiał, klej i pomponiki nie są jadalne. Za to stanowią prawdziwą ucztę dla oka. Mali plastycy-kucharze spisali się na medal.


Dziękujemy Pani Joannie Krzyżanek za wspólną zabawę i kreatywne warsztaty. Teraz chyba każdy mały czytelnik chciałby zamieszkać w Starym Knedelkowie albo przynajmniej je odwiedzić. Ależ to możliwe! Pierwszym przystankiem jest biblioteka. W niej znajdziemy wszelakie książki Joanny Krzyżanek. Wyruszajmy więc w drogę i poznajmy mieszkańców szalonego miasteczka. 

 Sylwia Wierzbińska


Organizację spotkania sfinansowano w ramach
Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2019 r.

--------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: