Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Wydarzenia w 2019 roku

Zwiedzanie biblioteki – relacja z Filii nr 20

15-05-2019

Zwiedzanie biblioteki – relacja z Filii nr 20

26 kwietnia cieszyliśmy się ciepłym, słonecznym dniem. Nie ma nic przyjemniejszego niż spędzanie go na dworze. Jednak miłośnicy książek mają odmienne zdanie. Tego pięknego dnia bowiem w Filii nr 20 WiMBP gościliśmy maluchów, którzy pragnęli odwiedzić bibliotekę i przekonać się co królestwo literatury kryje w swych komnatach. Razem otworzyliśmy skrzynie pełne skarbów a w nich… wszystko! Prawdziwa gradka dla małego smakosza słowa. Kto by pomyślał, że takie książki istnieją i w dodatku, że można je wypożyczyć!?

Drogie dzieci, czy pamiętacie jakie książeczki poznaliśmy podczas zwiedzania biblioteki?

Komiksy, bajeczki, układanki, kolorowanki, obrazkowe, zagadkowe, pisane Braillem, papirusy, gazety, audiobooki, do przytulania, do zabawy… chwileczkę… rymowanki, do nauki, do składania, do pisania, łamańce językowe, z niespodzianką, z zabawką, z długopisem, w formie zegara… czekajcie… o zwierzątkach, o przygodach, o księżniczkach, o świecie, o lataniu, o pływaniu, o pojazdach, o uczuciach, o mnie, o tobie, o wszystkich… stop! Chwileczkę, chwileczkę! Tego jest tak dużo! Tele książek! Czy uda nam się je przeczytać? Czy to możliwe? Cóż, jest tylko jeden sposób żeby się przekonać. Zapraszamy wszystkie dzieci do biblioteki! Codziennie! Z mamą, z tatą, z ciocią, z wujkiem, z babcią, z dziadkiem, z przyjacielem, w parze, w grupie, samodzielnie, zapraszamy wszystkich! Razem poznajmy jak najwięcej książek! Tylko nie zapomnijcie uściskać bibliotecznego misia! On i jego przyjaciele czekają by się z wami zaprzyjaźnić. A gdy dorośniecie poznacie jeszcze więcej książek z najwyższych półek, które teraz wydają się sięgać nieba.

Sylwia Wierzbińska

------------------------------------------------------------------