Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18238698 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Archiwum wydarzeń 2019

Pory roku z bajkowymi misiami – poznajemy wiosnę – relacja z Filii nr 20

15-05-2019

Pory roku z bajkowymi misiami – poznajemy wiosnę
– relacja z Filii nr 20

 

4, 15 i 26 kwietnia w Filii nr 20 WiMBP wreszcie, po wielu przygotowaniach poznaliśmy ją, piękną, kolorową, pachnącą…. wiosnę. Długo jej wyczekiwaliśmy. Porządkom nie było końca. Jednak zaproszona przez biblioteczne misie nie mogła odmówić. Przybyła i wraz z nią znakomicie się bawiliśmy.


Tym razem podczas cyklicznego spotkania traktującego o porach roku, misie zdradziły nam wiosenne sekrety. Wraz z sympatycznym niedźwiadkiem Bambu, występującym w książeczce autorstwa Joelle Barnabe poznaliśmy prawdziwe oblicze najpiękniejszej pory roku. Miś oraz jego towarzysz lisek przekonali się, że wiosna to przede wszystkim kwiaty, ciepłe dni i natura budząca się do życia. Jednak trzeba mieć się na baczności. Wiosną mogą nas zaatakować pszczoły albo deszcz. Ani Bambu ani lisek nie byli zachwyceni tymi niespodziankami. Jednak szybko przekonaliśmy się, że i one są potrzebne. Bez pszczółek nie byłoby miodu (leśne misie byłyby szczególnie rozczarowane tą stratą), a bez deszczu nie moglibyśmy podziwiać tęczy.
 

Okazało się, że dzieci znakomicie znają Panią Wiosnę. Wspaniale poradziły sobie z trudnymi zagadkami związanymi właśnie z nią. Wiemy już także jak bawić się łódeczkami podczas cieplejszych dni oraz chwytać budzące się do życia zwierzątka.


Prawdziwym wyzwaniem okazało się jednak zbieranie pszczelego nektaru. Czy tylko pszczółki to potrafią? A może żabka też sobie z tym poradzi? Dzieci dzielnie napełniały swoje koszyczki błyszczącym skarbem i… okazało się, że i pszczółki i żabki potrafią doskonale zbierać nektar. Kto by się tego spodziewał?


Z pomocą bibliotecznych misiów oraz sympatycznego Bambu przywitaliśmy wiosnę radośnie i słodko.

 

Sylwia Wierzbińska

 

----------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: