Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Wydarzenia w 2019 roku

Pory roku z bajkowymi misiami – poznajemy wiosnę – relacja z Filii nr 20

15-05-2019

Pory roku z bajkowymi misiami – poznajemy wiosnę
– relacja z Filii nr 20

4, 15 i 26 kwietnia w Filii nr 20 WiMBP wreszcie, po wielu przygotowaniach poznaliśmy ją, piękną, kolorową, pachnącą…. wiosnę. Długo jej wyczekiwaliśmy. Porządkom nie było końca. Jednak zaproszona przez biblioteczne misie nie mogła odmówić. Przybyła i wraz z nią znakomicie się bawiliśmy.

Tym razem podczas cyklicznego spotkania traktującego o porach roku, misie zdradziły nam wiosenne sekrety. Wraz z sympatycznym niedźwiadkiem Bambu, występującym w książeczce autorstwa Joelle Barnabe poznaliśmy prawdziwe oblicze najpiękniejszej pory roku. Miś oraz jego towarzysz lisek przekonali się, że wiosna to przede wszystkim kwiaty, ciepłe dni i natura budząca się do życia. Jednak trzeba mieć się na baczności. Wiosną mogą nas zaatakować pszczoły albo deszcz. Ani Bambu ani lisek nie byli zachwyceni tymi niespodziankami. Jednak szybko przekonaliśmy się, że i one są potrzebne. Bez pszczółek nie byłoby miodu (leśne misie byłyby szczególnie rozczarowane tą stratą), a bez deszczu nie moglibyśmy podziwiać tęczy.

Okazało się, że dzieci znakomicie znają Panią Wiosnę. Wspaniale poradziły sobie z trudnymi zagadkami związanymi właśnie z nią. Wiemy już także jak bawić się łódeczkami podczas cieplejszych dni oraz chwytać budzące się do życia zwierzątka.

Prawdziwym wyzwaniem okazało się jednak zbieranie pszczelego nektaru. Czy tylko pszczółki to potrafią? A może żabka też sobie z tym poradzi? Dzieci dzielnie napełniały swoje koszyczki błyszczącym skarbem i… okazało się, że i pszczółki i żabki potrafią doskonale zbierać nektar. Kto by się tego spodziewał?

Z pomocą bibliotecznych misiów oraz sympatycznego Bambu przywitaliśmy wiosnę radośnie i słodko.

Sylwia Wierzbińska

----------------------------------------------