Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
16242562 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Wydarzenia w 2019 roku

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – relacja z Filii nr 20

15-05-2019

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
– relacja z Filii nr 20

 

23 kwietnia to ważna data dla wszystkich miłośników literatury. Jest to bowiem Święto Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji 25 kwietnia w Filii nr 20 WiMBP świętowaliśmy wraz z najmłodszymi czytelnikami. W pałacu książki jakim jest biblioteka poznaliśmy wiele oblicz bajek. Okazało się, że można je czytać na wiele sposobów, a nawet bawić się niektórymi książkami bez obawy zniszczenia ich. Przypomnieliśmy sobie jak dbać o biblioteczne zbiory, które zapraszamy do naszych domów. Czyste ręce, zakładka i powrót do biblioteki w terminie, tego potrzebuje każda wypożyczona książeczka. Jednak najważniejsze by ją po prostu czytać i dzięki temu zaprzyjaźnić się z nią. Dowiedzieliśmy się również czym są prawa autorskie i jak odnoszą się do literatury. Razem z teatrzykiem Kamishibai odkryliśmy, że książka może stać się wspaniałym teatrem ruchomych obrazów. Ulubiony przez dzieci Słoń Elmer przygotował dla nich trudne zagadki; „gdyby książka potrafiła mówić, co by powiedziała”? Czy ktoś wie? Podczas naszych zajęć okazało się, że bajeczki mają wiele do powiedzenia dzieciom, które chcą je przeczytać.


Ostatnim punktem spotkania było przejście przez magiczny tunel. Nie jest to zwykła zabawa. O nie! Ten tunel, to zaczarowany zwój mądrości. Każdy kto przez niego przejdzie poczuje niepochamowaną chęć czytania. A może to nie tunel tylko nasze spotkanie i opowieści o niezwykłych książkach zachęciły dzieci do literackich podróży? Hymmm…. Chyba jednak magia też się do tego przyczyniła….


Wszystkim książkom życzymy nowych znajomości z czytelnikami oraz aby każda bez przerwy znikała ze swej półki bibliotecznej. Oby zakładek nigdy wam nie zabrakło, a rogi były proste.
 

Na zakończenie spotkania każdy uczestnik książkowych urodzin dostał dla swej bajeczki zakładkę, aby mógł ją jej ofiarować w prezencie w tym wyjątkowym czasie.


Sylwia Wierzbińska

 

---------------------------------------------------------------

GALERIA

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: