Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18553058 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Archiwum wydarzeń 2019

Morałki, czyli o czym książka do nas szepce – omawiamy lekturę, „Plastusiowy pamiętnik” – relacja z Filii nr 20

08-04-2019

Morałki, czyli o czym książka do nas szepce – omawiamy lekturę,

„Plastusiowy pamiętnik” – relacja z Filii nr 20

 

25 marca w Filii nr 20 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie dzieci poznały wartość przyjaźni. Dowiedziały się czym jest koleżeństwo oraz szacunek dla drugiej osoby. Wszystkie te mądrości zostały zawarte w dobrze znanym nam bajeczkowym klasyku. „Plastusiowy pamiętnik” autorstwa Marii Kownackiej to lektura, którą klubowicze „Morałków…” już dobrze znali lub o niej co nieco słyszeli. Nic dziwnego, w końcu Plastuś uczy nas od wielu lat, także w szkołach.

Po dyskusji na temat prawdziwej przyjaźni i dobrego zachowania, mali czytelnicy spotkania mieli okazję ulepić własnych plastusiowych przyjaciół z plasteliny, a nawet ozdobić ich błyszczącymi cekinami. Każdy bez problemu zmieści się w piórniku.

Ponieważ dzieci poznały fragment lektury dotyczący lekcji robótek ręcznych, także podczas zajęć miały okazję nauczyć się jak okiełznać przeplatanki. Kto wie, może następnie sięgną po igłę i nitkę?

Klubowicze wspaniale poradzili sobie też z trudnym zadaniem rozpoznawania szkolnych przyborów po dotyku. O każdej rzeczy coś sobie opowiedzieliśmy. Dlaczego nie możemy się bez niej obyć i jak pomaga podczas nauki? Te pytania to pestka!

Na pewno plastusie wykonane przez dzieci będą im przypominały o lekcji, którą wszyscy wyciągnęliśmy czytając o Tosi i Lodzi. Każdy zasługuje na szacunek, dlatego trzeba być miłym dla drugiej osoby, a jeśli kogoś spotyka jakaś przykrość, należy stanąć w jego obronie. Tylko wtedy słowo „przyjaźń” nabierze prawdziwego znaczenia. Plastuś i nasi „eksperci od morałów” już o tym wiedzą.

Sylwia Wierzbińska

--------------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: