Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18552927 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Archiwum wydarzeń 2019

Międzynarodowe Święto Lasów – relacja z Filii nr 20

02-04-2019

Międzynarodowe Święto Lasów – relacja z Filii nr 20

 

21 marca to wyjątkowa data. Pierwszy dzień wiosny, a także Światowy Dzień Poezji. Jak spędzić ten wyjątkowy czas? Oczywiście czytając wiersze o otaczającej nas przyrodzie. Jednak świat jest tak piękny, że trudno wybrać o czym dokładnie powinny traktować omawiane przez nas utwory. A może poczytamy o lesie? W końcu 21 marca to także Międzynarodowy Dzień Lasów. Niech więc tak będzie! Świętujmy razem z dzikami, wilkami, niedźwiedziami i… grzybami. Tak! Grzyby też bawią się z nami. Mają ku temu dodatkowy powód - świętują wygraną wojnę z muchami. O tejże batalii opowiedział nam Jan Brzechwa w swym wierszu, a także o wielu zwierzątkach zamieszkujących las.

21 i 22 marca podczas bibliotecznych obchodów Międzynarodowego Święta Lasów w Filii nr 20 poznaliśmy wiersze związane właśnie z lasem. Okazało się, że młodzi czytelnicy świetnie znają niektóre rymowanki. Następnie razem zastanowiliśmy się czy wszystkie zwierzęta mogą mieszkać w lesie? Dzieci znakomicie wiedziały, że goryl i mors to jedynie goście, którzy odwiedzili leśne stworzenia. Poznały także do kogo należą poszczególne ślady łapek, kopyt i płetw. Mamy wśród nas prawdziwych małych leśniczych.

A kto potrafi złapać leśnego zwierzaka? Oj, to trudne. Nigdy nie wiadomo, z której norki wyjdzie aby się z nami przywitać w pierwszym dniu wiosny. Może komuś uda się go choć pogłaskać? Dzieci dawały z siebie wszystko podczas tej konkurencji, jednak salwy śmiechu utrudniały im koncentrację.

Podczas kolejnej zabawy uczestnicy spotkania mieli za zadanie stworzyć piękne leśne drzewa. Ich szablony zostały pokolorowane nie tylko świeżą zielenią, ale wszystkimi barwami tęczy.

Jednak Święto Lasów to nie tylko przyjemności. Trzeba pamiętać o tylu rzeczach będąc na przyrodniczej wycieczce; nie wolno płoszyć dzikich zwierząt, zawsze należy upewnić się, że ognisko zostało porządnie zgaszone i nie można zaśmiecać natury. Niedawno dzieci uczyły się po mistrzowsku wrzucać papierki do kosza podczas zajęć dotyczących wiosennych porządków. Powtórzyliśmy to ćwiczenie, aby nasi mali czytelnicy pamiętali, iż las po wizycie ludzi, musi pozostać czysty.

Chyba wszyscy już nabrali ochoty na spacer po lesie. Ciekawe czy ktoś zobaczy sarenkę, albo nawet sprytnego lisa?

Sylwia Wierzbińska

---------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: