Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18553042 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Archiwum wydarzeń 2019

Bajeczki z książeczki - „Wiosenne porządki z Zezią i Gilerem” – zajęcia edukacyjno-czytelnicze w Filii nr 20 – relacja

22-03-2019

Bajeczki z książeczki - „Wiosenne porządki z Zezią i Gilerem”
– zajęcia edukacyjno-czytelnicze w Filii nr 20

 

Zima jest wspaniała! Wie to każde dziecko uwielbiające śnieżne zabawy. Jednak wiosna, to jest to! Ciepło, jasno, aż chce się aktywnie spędzić każdą wolną chwilę. Co tu robić? Jeździć na rowerze, biegać po całym podwórku z kolegami, obserwować naturę budzącą się do życia? Zróbmy wszystko na raz! Ale chwila… Czy mama mówi, że czas na wiosenne porządki? Rower musi poczekać? Ech… Prawda, wiosna to także sprzątanie. Nudne i męczące. I jak tu się do niego w ogóle zabrać? Odpowiedź na to trudne pytanie można odnaleźć oczywiście w książce.
 

12, 14 oraz 19 marca w Filii nr 20 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie nauczyliśmy się jak z wiosennych porządków uczynić wspaniałą zabawę. W tej lekcji pomogli nam Zezia i jej braciszek Giler, bohaterowie bajeczki Agnieszki Chylińskiej, którzy dzięki wyobraźni sprawili, iż domowe obowiązki będą kojarzyć się już tylko z rozrywką i przyjemnością.


Uczestnicy spotkań z cyklu „Bajeczki z książeczki” poznali fragment książki, w którym opisane zostały dziecięce sposoby na radzenia sobie z porządkami. Dzieci opowiedziały także jak pomagają swoim rodzicom podczas wiosennego sprzątania i wytłumaczyły dlaczego warto dbać o ład i czystość wokół siebie.
 

Po niezwykle ważnej dyskusji przyszedł czas na zabawę! Mali czytelnicy uporządkowali motywy wiosenne i zimowe, oddzielając je od siebie. Trzeba już schować rękawiczki i szaliki.


Okazało się, że sprzątając można odkrywać różne ciekawostki. Razem zastanowiliśmy się czy wiosną też można pić gorące kakao, dlaczego przebiśnieg posiada tak osobliwą nazwę i czy rzeczywiście wszystkie czapki musimy odłożyć już do szafy?


Następnie dzieci chętnie przekonały się jak zabawne jest trzepanie prześcieradła, a także rzut do kosza.


Uff… dużo pracy, ale chcemy więcej! Wiosenne porządki wcale nie są nudne. Jeśli użyjemy wyobraźni tak jak książkowa bohaterka Zezia, każda czynność może być interesująca i śmieszna. Teraz dzieci z przyjemnością będą pomagać rodzicom w obowiązkach domowych. Same też zadbają o swoje pokoje. Przyjemnie jest bowiem przebywać w miejscu gdzie panuje porządek, a jeszcze lepiej jest bawić się sprzątając.


Czas powitać wiosnę należycie! Czas na wielkie porządki! Zacznijmy od wyrzucenia do kosza papierków po cukierkach, którymi dzieci chętnie częstowały się pod koniec spotkań.


Sylwia Wierzbińska

-------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: