17919665 razy

Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2017

„Przyszła do nas Pani Jesień, piękne dary w koszu niesie” - listopadowe zajęcia w Filii nr 20 – relacja

04-12-2017

„Przyszła do nas Pani Jesień, piękne dary w koszu niesie”

- listopadowe zajęcia w Filii nr 20

W listopadowe poranki w bibliotece - Filii nr 20 przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach pt.: „Przyszła do nas Pani Jesień, piękne dary w koszu niesie”.

Dzieci słuchały wierszy polskich poetów o jesieni, o zmieniającej się wokoło pogodzie, wyczerpująco odpowiadały na pytania o aktualnej porze roku. Przedszkolaki są doskonałymi obserwatorami przyrody. Wiedzą jakie zwierzęta zapadają w sen zimowy, jakie odlatują do ciepłych krajów, a jakie świetnie się czują w chłodnej, jesiennej aurze.

Najwięcej jednak zabawy przyniosła jesienna zgaduj - zgadula. Za pomocą zmysłu dotyku i węchu oraz własnej wiedzy należało odgadnąć, jakie skarby jesieni zgromadzono w koszu.

W zajęciach uczestniczyły dzieci z Punktu Przedszkolnego SP nr 28, „Krasnale” i „Słoneczka” z Przedszkola nr 40, „Pszczółki” z Przedszkola nr 24 oraz integracyjna grupa z Niepublicznego Przedszkola „Kraina Uśmiechu” z ul. Dukielskiej w Rzeszowie.

Teresa Lorenc -Topolewicz

--------------------------------------------------------------------------------