Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Wydarzenia w 2022 roku

Teatr Za Jeden Uśmiech w Spektaklu „W Krainie Haftinaków” - relacja

12-07-2022

Teatr Za Jeden Uśmiech w Spektaklu „W Krainie Haftinaków”

W poniedziałek, 11 lipca 2022 r. w ramach akcji „Atrakcje na wakacje”, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie Filia nr 2 oraz 8, miała przyjemność zaprosić aktorów Teatru Za Jeden Uśmiech do zaprezentowania jednego z najnowszych spektakli pt: "W krainie Haftinaków".

Mimo deszczowej aury, pogoda ducha oraz optymistyczne nastawienie naszych artystów sprawiła, że  spektakl odbył się w Parku Jedności Polonii z Macierzą.

Nie zabrakło najmłodszych widzów wspólnie z opiekunami, którzy licznie i chętnie przybyli na przedstawienie. Gorące przywitanie oraz brawa naszej publiczności przegoniły czarne chmury z nieba i mogliśmy rozpocząć przedstawienie.

Nasi najmłodsi widzowie wspólnie ze wspaniałą grą aktorską oraz piękną dekoracją poznali głównego bohatera Soso, zamieszkującego małą wioskę. Historia Soso pozwoliła poznać  postać poprzez różne perypetie, z którymi musiał się zmierzyć główny bohater oraz przekonać dzieci, jak istotne jest  to skąd pochodzimy. Ważne jest poznanie  swoich mocnych  i słabych stron oraz umiejętność współpracy z innymi.

W spektaklu nie zabrakło wielu piosenek, rytmicznego podkładu muzycznego oraz tańca, które zachęciło widzów do wspólnej zabawy i wywołało radość na buziach naszych widzów.

Aktorski kunszt został nagrodzony wielkimi brawami oraz bisem wspólnego tańca.

Życzymy wielu udanych i równie wspaniałych spektakli, które uczą oraz bawią najmłodszych.

Dziękujemy aktorom z Teatru Za Jeden Uśmiech, wszystkim młodym widzom, rodzicom, opiekunom oraz  półkolonii, Osiedlowemu Klubowi Kultury AKWARIUM, którzy chętnie wzięli udział w naszej letniej  propozycji.

Zapraszamy na kolejne wydarzenia w ramach akcji „Atrakcje na wakacje”.

Karina Kwas

Patrycja Solecka

---------------------------------------------------------------------------------