Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2020

„Opowiadania o kocich opowieściach czyli zwyczaje kotów, nie tylko bajkowych” - zajęcia czytelnicze w Filii nr 2

19-02-2020

„Opowiadania o kocich opowieściach czyli zwyczaje kotów, nie
tylko bajkowych” -
zajęcia czytelnicze z okazji Światowego Dnia Kota w Filii nr 2

Światowy Dzień Kota, który przypada na 17 lutego to doskonały pomysł na zorganizowanie zajęć czytelniczych dla wielbicieli, tych sympatycznych zwierząt. W spotkaniach uczestniczyli najmłodsi czytelnicy z pobliskich przedszkoli.

Celem zajęć było poznanie oraz rozmowa na temat życia oraz zwyczajów kotów zarówno tych rasowych jak i podwórkowych. Uczestnicy spotkania opowiedzieli kilka ciekawych opowieści z życia ich własnych ulubieńców. Wspólnie zapoznaliśmy się z przygotowaną prezentacją, na temat kocich zwyczajów dotyczących ich charakteru, wyglądu czy rasy.

Przedszkolaki wysłuchali wiersza M. Strzałkowskiej „Kizia, Mizia oraz Mruczek”, w którym odgadywali sztuczki, jakie główni bohaterowie wykonywali podczas zabawy. Opowiadanie Z. Staneckiej „Brokat”, o pewnej rodzinie, która przygarnęła trzy małe kotki, była pretekstem do kolejnej zabawy poprzez wykonywanie ustalonych odgłosów i ruchów, które wydają koty.

Czas umiliły nam zabawy, w których dzieci za pomocą kocich masek mogły wczuć się w rolę małych tygrysów, wykonując: koci grzbiet, miaucząc czy drapiąc. Odgadywaliśmy również znane i lubiane bajkowe i książkowe koty.

Na zakończenie dzieci wysłuchały kilka wierszy „Kotki i zwrotki” R. Przymusa.

Karina Kwas

-----------------------------------------------------------