Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2020

„Odkrywajmy Europę! Przystanek Niemcy” - spotkanie europejskie online w Filii nr 2 - relacja

16-11-2020

„Odkrywajmy Europę! Przystanek Niemcy”-

spotkanie europejskie online w Filii nr 2

13 listopada 2020 r. w ramach współpracy biblioteki z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct w Rzeszowie, Filia nr 2 WiMBP zaprosiła uczniów klasy VI Szkoły Podstawowej na spotkanie europejskie online, pod hasłem: „Odkrywajmy Europę! Przystanek Niemcy”. Spotkanie poprowadziła Pani Ewa Nowak-Koprowicz.

Prowadząca łącząc się wspólnie z uczniami, zabrała nas w wirtualną podróż do Niemiec. Zajęcia odbyły się w ciekawej formie poprzez zabawę i gry online „Odkryjmy Europę!” tj: quizu czy układanka puzli UE. Uczniowie chętnie udzielali odpowiedzi na zadawane pytania. Pani Ewa przybliżyła oraz zachęciła do korzystania z oficjalnego portalu Unii Europejskiej.

Uczniowie dowiedzieli się ciekawych informacji o stolicy Niemiec czyli Berlinie, języku obcym tego kraju, kolorach i symbolach flagi, największym jeziorze Bodeńskim, a także
o firmach w branży motoryzacji - BMW, odzieży sportowej czy liniach lotniczych Lufthansa. Poznali również postać Angeli Merkel pełniącej funkcję kanclerza Niemiec.

Dowiedzieli się również, o tradycjach kuchni niemieckiej, która jest dość kaloryczna, a w skład typowych potraw wchodzą kiełbaski czy słynny na całym świecie deser - tort szwarcwaldzki. Niemcy to naród, który lubi czytać książki dlatego wspomnieliśmy również o pierwszej książce, która została wydrukowana w Niemczech oraz mieście Frankfurt, słynące z targów książki oraz ogromnego lotniska. Ciekawostką była informacja na temat bardzo popularnych świątecznych jarmarków oraz zwyczaj strojenia choinki wywodzący się z tego kraju.

Podsumowując spotkanie uczniowie zmierzyli się z krzyżówką, która uzupełniła nowo poznane wiadomości.

Dziękujemy Pani Ewie Nowak-Koprowicz za możliwość przeprowadzenia spotkania online.

Karina Kwas

----------------------------------------------------------