Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2020

Wrześniowe zajęcia online w Filii nr 2 - relacja

16-11-2020

Wrześniowe zajęcia online w Filii nr 2

We wrześniu Filia nr 2 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, zaproponowała zajęcia online. Posty miały różnorodny charakter: warsztatów plastycznych, gier i zabaw, prezentacji oraz spotkania autorskiego.

Dla najmłodszych czytelników przygotowaliśmy warsztaty plastyczne, podczas których zachęciliśmy do wykonania organizera na biurko przy pomocy: tekturowych rolek, kolorowego  samoprzylepnego papieru, ozdób, nożyczek, kleju.

Z okazji przypadającego w dniu 29 września Dnia Głośnego Czytania odbyło się autorskie spotkanie z regionalną autorką książeczek dla dzieci Stanisławą Bełch. Podczas nagrania autorka zaprezentowała oraz przeczytała fragment swojej najnowszej książki pt: „Przygody skrzata Chichotka”. Pani Stanisława przygotowała również warsztaty plastyczne, w trakcie których wykonała postać głównego bohatera bajeczki – skrzata.

Prezentacja pt: „Rok 2020 rokiem Jana Pawła II” część I dostarczyła wiadomości i ciekawostek z życia Jana Pawła II zarówno dorosłych, jak i najmłodszych czytelników.

„Co wiesz o harcerstwie?”  to propozycja quizu z 15 pytaniami jednokrotnego wyboru przeznaczony dla młodzieży. Użytkownicy mogli sprawdzić swoją wiedzę odpowiadając oraz dowiedzieć się cennych informacji dotyczących harcerstwa.

Karina Kwas

-----------------------------------------------------