Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2019

„Opowieść wigilijna z Panią Stanisławą Bełch” - zajęcia literacko-plastyczne w Filii nr 2 - relacja

11-12-2019

„Opowieść wigilijna z Panią Stanisławą Bełch” - zajęcia literacko-plastyczne

W dniu 10 grudnia 2019 r.  Filia nr 2 WiMBP w Rzeszowie przygotowała zajęcia literacko-plastyczne dla najmłodszych czytelników pt: „Opowieść wigilijna z Panią Stanisławą Bełch”.

Spotkanie odbyło się w bardzo świątecznej atmosferze. Nasz gość, Pani Stanisława przywitała wszystkich opowieścią wigilijną własnego autorstwa. Historia Oli i Jasia, wprowadziła dzieci w magiczny czas przygotowań świątecznych, rodzinnych spotkań oraz dzielenia się radością. Przedszkolaki z ciekawością wysłuchały przeczytanego tekstu a następnie podjęły z prowadzącą rozmowę, o zwyczajach i tradycjach panujących u nich w domu.

Wspólny czas świątecznego nastroju umiliło, ozdabianie bibliotecznej choinki. Każde dziecko wykonało papierową ozdobę, w różnych świątecznych kształtach. Wykonane dekoracje sprawiły, wiele radości uczestnikom. Każdy z nich zawiesił własnoręcznie wykonaną ozdobę na choince.

Spotkanie zakończyło się magiczną opowieścią R. Banaszczyk ”O czarodziejskiej sosence”, a przedszkolaki chętnie zaśpiewały pastorałki oraz kolędy.

Karina Kwas

------------------------------------------------