Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2019

„Jak napisać wiersz ?” - pogadanka o poezji w Filii nr 2 - relacja

20-11-2019

„Jak napisać wiersz ?” - pogadanka o poezji w Filii nr 2

19 listopada 2019 r. Filia nr 2 WiMBP w Rzeszowie, gościła regionalną pisarkę Stanisławę Bełch. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze szkoły podstawowej wraz z opiekunami.

Spotkanie miało charakter rozmowy autorki wraz z uczniami, na temat poezji. Pani Stanisława na wstępie chcąc przybliżyć młodzieży temat pogadanki, zaprezentowała wiersze swojego autorstwa, a także chętnie odpowiadała na pytania uczestników, dotyczące twórczości pisarskiej. Uczniowie dowiedzieli się, jak tworzyć własne utwory, co jest najważniejsze podczas pisania wierszy oraz czy jest to trudne zadanie czy wręcz przeciwnie. Aby przekonać się, w jaki sposób napisać wiersz, uczniowie mogli sami przekonać się, podejmując próbę ułożenia własnego utworu, wspólnie ze swoimi kolegami i koleżankami. Powstały dwie zgrane grupy, które wykazały się dużą inspiracją  do napisania wierszy o jesieni.

Pierwsze poetyckie próby okazały się dobrą lekcją, na stworzenie małego literackiego dzieła oraz dalszej pracy w przyszłości.

Na zakończenie spotkania każda grupa mogła zaprezentować swój wiersz, recytując na głos ich własny utwór poetycki.

Wspólna pogadanka o poezji, zainspirowała wszystkich do kolejnych spotkań w bibliotece, z cyklu „Jak napisać wiersz? ”

Karina Kwas

---------------------------------------------------------------------------