Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18537792 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2019

„Dzień Jeża” - zajęcia edukacyjno-plastyczne w Filii nr 2

18-11-2019

„Dzień Jeża” - zajęcia edukacyjno-plastyczne w Filii nr 2

 

W dniach 12, 13 oraz 14 listopada 2019 r. Filia nr 2 WiMBP w Rzeszowie zorganizowała zajęcia dla najmłodszych czytelników pod hasłem „Dzień Jeża”.

 

Inspiracją do kolejnych spotkań z przedszkolakami był, zgodnie z kalendarzem ekologicznym, Międzynarodowy Dzień Jeża, który przypada 10 listopada. Była to dobra okazja do przybliżenia ciekawych wiadomości na temat życia tych małych zwierząt i ich naturalnego środowiska. Dzieci chętnie podjęły również rozmowę na temat odżywiania oraz miejsc, w których można je spotkać. Dowiedziały się o specjalnych schroniskach dla jeży, a także jak można im pomóc podczas choroby lub jakiegoś zagrożenia. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że jeże to zwierzęta, o które należy dbać i traktować je z szacunkiem.

 

Przedszkolaki również chętnie wysłuchały wiersza pt. „Jesień Jerzyka” Z. Poletyło, a także historię dwóch sympatycznych kolczastych bohaterów, pt. „Przygody Jeżyka spod Jabłoni”  A. Ungeheuer-Gołąb , który szukał schronienia na zimę oraz „O jeżu Jerzyku” i jego niegrzecznym zachowaniu R. Wejnera.

 

Wspólne spotkanie umiliło wykonanie pracy plastycznej, do której dzieci zabrały się z przyjemnością. Każdy z uczestników wykonał jeżyka z kolorowymi kolcami, któremu młodzi przyrodnicy nadali imię.

 

Karina Kwas

-----------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: