Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2012

TYDZIEŃ BIBLIOTEK - Filia nr 2

22-05-2012

TYDZIEŃ BIBLIOTEK - Filia nr 2

W IX Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek przebiegającym pod hasłem „Biblioteka ciągle w grze” w dziale dziecięcym Filii 2 odbyły się spotkania z dziećmi z Przedszkola nr 4 w Rzeszowie.

Pierwsze spotkanie pod hasłem „Poczytajmy razem” odbyło się 8 maja i uczestniczyli w nim uczniowie klasy „0”. Było wspólne czytanie fragmentów utworów : „Bajkowa drużyna” oraz „Nowe bajki dla super dziecka”.
9 maja kolejna grupa, która odwiedziła bibliotekę to pięciolatki. „Czytanie na żądanie” to motyw przewodni tych zajęć – dzieci wybrały wiersze pani Danuty Wawiłow.
Trzecie i najważniejsze spotkanie to wizyta najmłodszej grupy przedszkolaków – czterolatków, które gościły w murach biblioteki po raz pierwszy.
Zajęcia pt „Witajcie w Bibliotece” bardzo spodobały się maluchom, a zabawa w głośne czytanie znanych wszystkim wierszy Jana Brzechwy i wybranych przygód Franklina i Kubusia Puchatka zakończyła się w radosnym nastroju. Zajęcia odbyły się 9 maja.