MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2014

LETNIA WĘDRÓWKA PRZEZ SŁÓWKA – LIPIEC w Filii nr 16 – relacja

03-09-2014

Letnia wędrówka przez słówka – lipiec –

Filia nr 16

Lipcowe spotkania z najmłodszymi miłośnikami książek, upłynęły pod hasłem tegorocznych wakacji w bibliotece – „Letnia wędrówka przez słówka”. Wszyscy uczestnicy zabaw mogli dzięki nim rozwijać zainteresowania plastyczne, pogłębiając przy okazji wiedzę związaną z literaturą. Zajęcia adresowane do dzieci w przedziale wiekowym 5-10 lat, odbywały się w poniedziałki. Każde z półtoragodzinnych spotkań nasi goście spędzili inaczej.

7 lipca – „OSWAJAMY JĘZYKOWE PRZERAŻAKI”

Spotkanie inspirowane tekstami „Domowe potworki” Urszuli Kozłowskiej, „Potwory na spacerze” Rafała Witka oraz „Straszne coś, czyli strach ma wielkie oczy” Agnieszki Frączek. Podczas zajęć zorganizowano, m.in.: konkursy i zagadki, układanie „Listy przebojów Językowych Przerażaków” oraz warsztaty plastyczne z wykorzystaniem książki „365 rzeczy z papieru i tektury”.

14 lipca – „ZAPOMINALSCY”

Spotkanie bazujące na tekstach J. Tuwima „Słoń Trąbalski” i „Lokomotywa”. Konkursy i quizy związane z zapamiętywaniem wyrazów połączone z elementami zabaw ruchowych. Głośne czytanie tekstów, rysowanie rodziny Trąbalskich, ćwiczenia skojarzeniowe na zapamiętywanie wyrazów, konkursy i zagadki.

21 lipca – „PIRACKA SKRZYNIA SKRABÓW”

Spotkanie związane z tekstem „Piraci” Wandy Chotomskiej. Wprowadzenie pojęcia wyrazów bliskoznacznych na przykładzie tekstu: skrzynia – kufer, pirat – korsarz, skarby – kosztowności. Wykonanie skrzyń na skarby z kartonowych pudełek oraz pirackich opasek na oczy. Konkurs drużynowy z wykorzystaniem różnych materiałów. Zabawy językowe.

28 lipca – „ABC – KAŻDY TO WIE!”

Spotkanie dotyczące liter i alfabetu. Podczas zajęć wykorzystano książki Ewy Kozyry-Pawlak „Abecadlik” oraz Basi Badowskiej „Abecadło”. Zadaniem dzieci było ozdobienie tekturowych literek dowolną techniką. Odbyły się: zabawa w układanie napisów i konkursy.

Podczas zajęć panowała przyjacielska atmosfera. Na zakończenie większości spotkań, uczestnicy otrzymywali drobne upominki jako nagrody za zaangażowanie towarzyszące wykonywaniu prac plastycznych lub za udział w konkursach.

oprac. Monika Kotarba

____________________________________________________________________________________________

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.