Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18859315 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2014

LETNIA WĘDRÓWKA PRZEZ SŁÓWKA – LIPIEC w Filii nr 16 – relacja

03-09-2014

Letnia wędrówka przez słówka – lipiec –

Filia nr 16

 

Lipcowe spotkania z najmłodszymi miłośnikami książek, upłynęły pod hasłem tegorocznych wakacji w bibliotece – „Letnia wędrówka przez słówka”. Wszyscy uczestnicy zabaw mogli dzięki nim rozwijać zainteresowania plastyczne, pogłębiając przy okazji wiedzę związaną z literaturą. Zajęcia adresowane do dzieci w przedziale wiekowym 5-10 lat, odbywały się w poniedziałki. Każde z półtoragodzinnych spotkań nasi goście spędzili inaczej.

 

7 lipca – „OSWAJAMY JĘZYKOWE PRZERAŻAKI”

 

Spotkanie inspirowane tekstami „Domowe potworki” Urszuli Kozłowskiej, „Potwory na spacerze” Rafała Witka oraz „Straszne coś, czyli strach ma wielkie oczy” Agnieszki Frączek. Podczas zajęć zorganizowano, m.in.: konkursy i zagadki, układanie „Listy przebojów Językowych Przerażaków” oraz warsztaty plastyczne z wykorzystaniem książki „365 rzeczy z papieru i tektury”.

 

14 lipca – „ZAPOMINALSCY”

 

Spotkanie bazujące na tekstach J. Tuwima „Słoń Trąbalski” i „Lokomotywa”. Konkursy i quizy związane z zapamiętywaniem wyrazów połączone z elementami zabaw ruchowych. Głośne czytanie tekstów, rysowanie rodziny Trąbalskich, ćwiczenia skojarzeniowe na zapamiętywanie wyrazów, konkursy i zagadki.

 

21 lipca – „PIRACKA SKRZYNIA SKRABÓW”

 

Spotkanie związane z tekstem „Piraci” Wandy Chotomskiej. Wprowadzenie pojęcia wyrazów bliskoznacznych na przykładzie tekstu: skrzynia – kufer, pirat – korsarz, skarby – kosztowności. Wykonanie skrzyń na skarby z kartonowych pudełek oraz pirackich opasek na oczy. Konkurs drużynowy z wykorzystaniem różnych materiałów. Zabawy językowe.

 

28 lipca – „ABC – KAŻDY TO WIE!”

 

Spotkanie dotyczące liter i alfabetu. Podczas zajęć wykorzystano książki Ewy Kozyry-Pawlak „Abecadlik” oraz Basi Badowskiej „Abecadło”. Zadaniem dzieci było ozdobienie tekturowych literek dowolną techniką. Odbyły się: zabawa w układanie napisów i konkursy.

 

Podczas zajęć panowała przyjacielska atmosfera. Na zakończenie większości spotkań, uczestnicy otrzymywali drobne upominki jako nagrody za zaangażowanie towarzyszące wykonywaniu prac plastycznych lub za udział w konkursach.

 

oprac. Monika Kotarba

____________________________________________________________________________________________

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.

GALERIA

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: