Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2011

Pierwszy raz w Bibliotece

05-10-2011

Poszerzyło się grono znajomych naszej biblioteki. Jest nam bardzo miło, że po raz pierwszy odwiedziły nas dzieci z Przedszkola nr 13. W czasie spotkania maluchy poznały jakie są różnice między księgarnią a biblioteką oraz jak należy dbać o bajki – nie tylko te wypożyczone. Po krótkiej pogadance i wytłumaczeniu, że czytanie w wannie nie jest odpowiednim miejscem do lektury (nawet jeśli rodzice niektórych dzieci oddają się tej czynności z pasją), maluchy wysłuchały historyjki o pewnym chłopcu - Kamyczku. Po tym jak otrzymały bajki do oglądania, dowiedziały się razem z bohaterem opowiadania, że w bibliotece są ukryte skarby – kolorowe jak motyle książki.

Na przykładzie tekstu Anny Sójki pt. „Smok”, okazało się, że czytanie wcale nie musi być dla niektórych nudne. Wszystkie dzieci skierowały swoją uwagę w kierunku pokazywanych obrazków i zgadywały głośno co przedstawiają. Musiały bardzo uważać, bo tylko w ten sposób czytane opowiadanie miało sens. Takie zgadywanie, bardzo ożywiło atmosferę i pomogło w odpowiedziach podczas ostatniej zabawy - quizu TAK i NIE. Zagadki były podsumowaniem spotkania i utrwaliły przedszkolakom wiedzę zdobyta podczas wizyty.