Archiwum wydarzeń 2011

Spotkanie autorskie z Niną Opic

30-05-2011

Bardzo miło wspominamy spotkanie pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 10 z naszym Gościem - panią Niną Opic. Autorka, która pisze także felietony w prasie dla dorosłych, zauroczyła uczniów swoją fantazją i bezpośrednim stylem bycia.

Otoczona dziećmi, przeczytała dwa opowiadanka ze swojej książki pt. : „Bajeczki do poduszeczki”. Po lekturze, odbyła się konferencja prasowa, w czasie której odpowiadała na pytanie Pań Redaktorek i Panów Redaktorów. Dzięki temu, dowiedzieliśmy się, że Pani Nina tak jak wróżki nie liczy lat życia; pomimo tego, że podróże to jej pasja, to niestety w Afryce jeszcze nie była; nie napisze kryminału ani książki o prezydencie oraz że kocha zwierzęta. Ostatnie wyznanie stało się zaczątkiem do niesłychanej opowieści o dzielnym chomiku, który po spektakularnej ucieczce, został odnaleziony w puchowej kołdrze, albo raczej w tym, co po niej zostało…. Tak, tak - zwierzątka są na prawdę cudowne (pod warunkiem, że nie jedzą nam pościeli).

Po zjedzeniu pierniczków od Pani Niny, dzieci zaśpiewały dwie piosenki: „O leniu”   i  „O wróżkach”.

Następnie przyszedł czas na długo wyczekiwany moment – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na „Ulubionego zwierzaka”. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z naszym Gościem. Ostatnim punktem spotkania, było rozdawanie autografów przez Panią Ninę i podpisywanie książek „Bajeczki do poduszeczki”.