Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2011

Święto Misia

02-12-2011

Ten ważny dla wszystkich misiów dzień, uczciliśmy razem z dziećmi z Przedszkola nr 41. Grupa 4-latków aktywnie uczestniczyła w trakcie głośnego czytania bajki pt. „Pan Miś chrapie”. Maluchy odgadywały nazwy zwierzątek pojawiających się w tekście i bardzo głośno naśladowały chrapanie niedźwiadka.

Najpierw jednak wszystkie dzieci zajęły się poszukiwaniem misiów z Misiolandii – krainy, z której przyleciały do biblioteki bohaterowie naszego spotkania. Pochowały się między bajkami, pod regałami i na półkach, ale nasi mali detektywi wkrótce wszystkie misie-żartownisie odszukali. A że w czasie opowiadania o śpiącym pluszaku zrobiło się nieco sennie, to dla rozruszania wspólnie pobawiliśmy się znalezionymi postaciami.

Po naśladowaniu zachowań niedźwiadków oraz głosów jakie wydają, dzieci dostały kolejne zadanie. Było nim pomalowanie bajkowych misiów, tak żeby wyglądały inaczej niż te żyjące na wolności. Nasze Miśki musiały być bajecznie kolorowe, a nie tylko białe i brązowe. Tak udekorowane papierowe figurki utworzyły Misiowy Most Przyjaźni, którego budowa powoli kończyła nasze spotkanie.

Na koniec, dzieci zobaczyły książki o znanych misiach: Panu Brumm, Puchatku, Uszatku, Yogi, Paddingtonie oraz Pandzie Kung Fu i wysłuchały wierszyka Marii Czerkawskiej „Nie obejdzie się bez misia”.