Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
17934640 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2011

"Poetyckie Wędrówki Przedszkolaka"

25-11-2011

 

Dzięki współpracy z Prywatnym Przedszkolem „Miś”, druga edycja konkursu „Wędrówki Poetyckie Przedszkolaka” odbyła się gościnnie na terenie naszej biblioteki.


Uczestnikami konkursu była dziarska ekipa połączonych sił: Pszczółek i Biedronek. Mali oratorzy świetnie poradzili sobie nawet z długimi wierszykami. Dzięki swoim opiekunkom: Ewelinie Rusin i Monice Jurek, nawet największa trema zamieniała się w mobilizujący stresik.


W bardzo feministycznym Jury pod przewodnictwem Dyrektor WiMBP Barbary Chmury, zasiadły Panie: Dyrektor Przedszkola „Miś” Marta Świeży, nauczyciel-bibliotekarz ze Sz. P. nr 10 Agnieszka Drewniak oraz wychowawczyni przedszkolna Aneta Dębiec.


W głównej części spotkania, jury wysłuchało występu 16 przedszkolaków. Pięcio- i sześciolatki, pięknie recytowały takie utwory jak m.in.: „Paweł i Gaweł” A. Fredy, „Zwierzenia przedszkolaka” A. Frączek oraz „Na straganie”, „Leń”, „Jajko” i „Kaczka Dziwaczka” J. Brzechwy.


Podczas burzliwych obrad Jury, którym przysłuchiwali się rodzice kilku dzieci, uczestnicy turnieju oraz ich kibice, zobaczyli specjalną niespodziankę. Było nią przestawienie przygotowane przez Panią Jolantę Maternę i jej podopiecznych ze Sz.P. nr 10. Wszyscy świetnie się bawili a Smok Wawelski, tak jak w legendzie – padł z głośnym hukiem jako postać wyjątkowo negatywna.


Na zakończenie spotkania przyszedł długo wyczekiwany moment – ogłoszenie przez Przewodniczącą Jury trzech zwycięzców i pięciu wyróżnień.


I miejsce – Piotr Żabiński
II miejsce – Maksymilian Dudek
III miejsce – Przemysław Sobolewski


Każde z dzieci włożyło dużo wysiłku w przygotowanie utworu do recytacji, i każde z nich musiało pokonać tremę występując poza swoim Przedszkolem. Dlatego pozostali uczestnicy turnieju, otrzymali podziękowanie za uczestnictwo w konkursie w postaci pamiątkowych książeczek i dyplomów. Najsłodszym akcentem spotkania był koszyk wypełniony po brzegi cukierkami, na które skusiło się nawet jury.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: