Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
16996979 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2010

Wakacje w Bibliotece - Filia nr 16

13-09-2010

 

 Wakacje już minęły, ale my ciągle wspominamy tegoroczne spotkania z naszymi najmłodszymi użytkownikami.

 


„Słonie, jeże i żyrafy – radochy mamy po pachy”, to pierwsze zajęcia, które upłynęły pod znakiem dmuchanych baloników pozamienianych przez dzieci w zwierzaki. Pojawiły się zatem znane z wierszy Jana Brzechwy: tygrys, świnia, konie, sowy i chomik i żyrafa. Najbardziej sympatycznym balonem została różowa świnka kolegi Andrzeja. Zwycięstwo bezapelacyjne przyznano balonowi przerobionemu na konia i nazwanemu - Justin Biber. W ten sposób Nela - autorka pracy uczciła swojego muzycznego idola. Nie wiadomo czy piosenkarza zachwyciłoby takie upamiętnienie jego osoby, ale zwycięstwo w konkursie to już powód do dumy.

 

 Na kolejnym spotkaniu - „Złote rybki i Mała Syrenka szukają wesołego Rybaka”, uczestnicy zabaw wyczarowali z bibuły bajkowe morze. Dzieci szybko je zapełniły wykonanymi różnymi technikami kolorowymi rybkami i innymi zwierzętami morskimi. Nowi mieszkańcy akwenu, to dla Rybaka jakieś urozmaicenie w menu. Do tej pory był skazany tylko na złote rybki. Jedna z nich była szczególnie uciążliwa, bo cały czas zamęczała go pytaniami o trzy życzenia. Rybak poweselał, bo w morzy pojawiły zrobione przez dzieci koniki morskie, kraby i nowe gatunki ryb. Zarybianie bajkowego morza dzieci zakończyły zabawnym konkursem z zagadkami pt. „rzut w rybę”, który wcale nie był tak prosty jak się wszystkim na początku wydawało. Morskie spotkanie zakończyło wręczenie drobnych upominków uczestnikom zabawy.

 

Drużynowe konkursy, rebusy, quizy i zagadki czyli to wszystko za czym przepadają dzieci stały się domeną spotkania pt.„Czytam to wiem! – konkursy i zagadki dla wesołej gromadki”. Na początku mieliśmy mały problem ze skompletowaniem drużyn. Cóż, tak jak i dorośli, tak i dzieci nie zawsze za sobą przepadają. Ale w końcu udało się pogodzić podwórkowe animozje i ostatecznie utworzono drużyny: Elfowróżki i Latające Smoki. Pierwsza - na okrzyk bojowy wybrała absolutny klasyk wśród zawołań bajkowych czyli znane z Jaskiniowców „jabadaba duu”, natomiast ich przeciwnicy posługiwali się dźwięcznym wezwaniem sympatycznego psiaka - „Scooby doo”. Dobrze, że podczas spotkania biblioteka była zamknięta dla czytelników. Przypuszczalnie część dorosłych mocno by się zadziwiła widząc kumkające dzieci skaczące miedzy stolikami. Równie frapujący byłyby pewnie widok zawodników obydwu drużyn slalomujących pomiędzy regałami i bzykających jak pszczółka Maja. Ostatecznie zwycięzcami konkursów okazała się drużyna Latających Smoków, której zwycięzcy zgarnęli główną pulę nagród: kredki, notesiki i gumki do mazania. Pozostali uczestnicy zabawy dostali nagrody pocieszenia i zachętę do rewanżu w przyszłym roku.

  

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: