Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
16997087 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2010

"Cała Polska czyta dzieciom" w Filii nr 16

15-06-2010

 

W erze gier komputerowych i całodobowych kanałów telewizyjnych z programami dla dzieci, czytanie najmłodszym , to bardzo poważne ale i niełatwe zadanie. Każdy kto tego próbował wie, że skupienie na sobie kilkunastominutowej uwagi grupy maluchów, nie będąc przy tym różowym kosmitą z podświetlonymi na zielono uszami może być nie lada sztuką. Ale skoro Cała Polska w Tygodniu Głośnego Czytania podjęła to wyzwanie, to do akcji przyłączyła się również nasza biblioteka.


W ostatnim dniu maja zawitały do nas dzieci z Przedszkola nr 41. Na pierwszy ogień poszło zgadywanie literek z wiersza Juliana Tuwima „Abecadło”. Bingo! Maluchy świetnie sobie poradziły z alfabetem i tak rozochocone przeszły płynnie do słuchania następnego utworu „Imienin u słonia”.  Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w czytaniu, dodając nazwy zwierzaków do każdej zwrotki. Wierszyki o zwierzętach są na tyle uniwersalne, że zawsze znajdują zwolenników tak u kolekcjonerów Bakuganów jak i zagorzałych fanek Księżniczek. Ostatni z prezentowanych utworów nosił tytuł „Jaaaaamnik”  Agaty Widzowskiej-Pasiak i już sam tytuł sugerował, że będzie o baaaaardzo długim psie, z którym na zakończenie zajęć maluchy robiły sobie zdjęcia.


W trakcie czytania, dzieci bawiły się z nami w Klasakczowego Tuptasa, odgadywały zagadki oraz stworzyły Wielki Album Bajkowych Postaci. To zadanie zbliżyło je jeszcze bardziej do kulminacyjnego punktu naszego spotkania którym było pasowanie na CZYTUSIA.

 


Po złożeniu uroczystej przysięgi:


My przedszkolaki
Obiecujemy
Że książki zawsze szanować będziemy
Bo czytanie jest fajne i nie idzie na marne!
A więc czytać będziemy – teraz i kiedy urośniemy!

 

przedszkolaki dostały dyplomiki Klubu Czytusiów oraz pamiątkowe książki o zwierzętach a dla nadania całej sprawie powagi - zostały pacnięte czarodziejską różdżką.


Być może w trakcie naszego spotkania, nie wszystkie dzieci doznały „stymulowania rozwoju mózgu” lub „zbudowały samouznanie” na co zwracają uwagę popularyzatorzy akcji głośnego czytania, ale z całą pewnością dobrze się bawiły – i o to głównie chodziło!

 

 

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: