Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2010

„Zaśnieżyło, zasypało, zawiało – ach jak cudnie jak biało!”

17-02-2010

W spotkaniu uczestniczyli specjaliści z zakresu bajkoznawstwa praktycznego, którzy weszli w skład dwóch drużyn NINJA I DOG. Zawodnicy ostro ze sobą rywalizowali w kilkunastu konkursach, quizach i zagadkach. Uczestnicy zabawy wykazywali się znajomością imion bajkowych bohaterów, legend i baśni oraz rekwizytów pojawiających się w filmach i opowiadaniach dla dzieci.

 

W trakcie zabawy, okazało się, że wierszyk o Murzynku Bambo nie jest już tak powszechnie znany, gdyż jego dokończenie sprawiło naszym specjalistom sporą trudność. Przyczyny upatruje się w niepoprawnym politycznie tytule. Być może gdyby zabawny utwór pojawił się pod współczesnym tytułem np. „Afroamerykanin Bambo”, to byłby znany szerszej publiczności? Cóż, Papa Smerf zapewne powiedziałby: o tempora, o mores.

 

Członkowie drużyn popisali się za to wiedzą ze znajomości przygód Scoobiego Doo oraz imion mieszkańców Ulicy Sezamkowej, Teletubisiów i książek o Harrym Potterze.

 

Podczas zajęć pojawiła się dość kontrowersyjna teoria na temat zabicia Smoka Wawelskiego, według której, to nie Dratewka ale niejaki Shrek unicestwił wstrętnego paszczura.

 

Hmm…… Po burzliwej dyskusji, okazało się jednak, że to poczciwy Szewczyk jest bohaterem znad Wisły, zaś importowany Shrek pojawia się w nieco innej bajce   Konkurs zakończyła wygrana załogi DOG, wręczenie nagród o raz wzniesieniem okrzyku na cześć zwycięzców Hip hip Hurrra!

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: