Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
16996919 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2010

„Hu hu ha! My się zimy nie boimy i bałwana w mig zrobimy!”

18-02-2010

Na początku spotkania, dzieci dowiedziały się skąd się biorą płatki śniegu, jaka jest ich budowa oraz zobaczyły na stronie poświeconej śnieżynkom ich różne kształty.

 

Następnie, dzieci uruchomiły wyobraźnię i zastanawialiśmy się nad tym co by było, gdyby spadł kolorowy śnieg? Jak wtedy wyglądałaby zima oraz bałwany (śniegowe oczywiście), czy buty zamiast białych osadów po soli miałyby kolorowe otoczki? Po próbie odpowiedzi na te nurtujące pytania, uczestnicy spotkania, przystąpili do wyklejania kolorowych bałwanków. Okazało się, że śniegowa postać jest na tyle uniwersalna, żeby połączyć we wspólnej zabawie dzieci w różnym wieku.

 

Uczestnicy imprezy mieli od 6-ciu do 11 lat i wszyscy bez wyjątku wykazali się nie tylko umiejętnościami, ale i dużą wyobraźnią. Dzięki temu stworzyli wielobarwne prace, z których najlepsza przedstawiała bałwankę SISI czyniąc tym samym jej autorkę – Milenkę zdobywczynią pierwszego miejsce. W trakcie czekania na kolejne zajęcia plastyczne, dzieci wysłuchały bajki Krasnoludka Bajkodłubka o „Wielkim Smoku i Kudłatym Robaku”.

 

Po tej przerwie, przyszła pora na kolejny konkurs. Tym razem nie było łatwo! Nasi milusińscy zmierzyli się nie mniej ni więcej tylko z instrukcją obsługi magicznego przedmiotu, którą oczywiście musieli sami wymyśleć. Mogliśmy się zatem dowiedzieć, że: latający dywan steruję się pociągając za lewy/prawy róg, czarodziejska różdżkę należy przechowywać w temperaturze od 15oC-20oC, a latająca Turbo Miotła nie działa przy brzydkiej pogodzie. No cóż - człowiek uczy się przez całe życie, a biblioteki tylko mu w tym pomagają. Wzbogaceni o te bardzo istotne dla miłośników bajek informacje, dzieci odebrały drobne upominki i obiecały wykorzystywać czarodziejskie przedmioty zgodnie z zaleceniami producentów.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: