Archiwum wydarzeń 2010

„Królewna Śnieżka szuka domu czyli budujemy bajkową wioskę!”

25-02-2010

Podczas zajęć, plany budowy uległy modernizacji i bajkową wioskę zastąpiło luksusowe osiedle dla bajkowych postaci. Zanim jednak młodzi konstruktorzy przystąpili do działania, musieli skorzystać z własnej wyobraźni i kreatywności – niezbędnych do zaplanowania różnych obiektów i ich przyszłej lokalizacji.

Następnym etapem prac, było wyznaczenie spośród dzieci trzech sekcji ds. Budowy Domów, Dróg oraz Zieleni Miejskiej. Po kilkudziesięciu minutach, wykorzystując tekturowe rolki po folii aluminiowej i papierze toaletowym, korki, wykałaczki, różnej wielkości pudełka, płyty CD, plastelinę oraz papier kolorowy, mali budowlańcy wyczarowali bez udziału magii - Osiedle Królewny Śnieżki.

Inwencja twórcza dzieci nie miała granic. Dzięki niej, apartamentowiec Rozczochranej Królowej Śniegu mógł sąsiadować z Parkiem Dzikich Łabędzi i Jeziorem im. Złotej Rybki. Nieopodal – na ulicy im. Wróżki, znalazł się otoczony ekranami dźwiękoszczelnymi Dom Kopciuszka. Natomiast przy ulicy im. TurboDymoMena postawiono garaże dla reniferów św. Mikołaja, które niestety z powodu epidemii wściekłych reniferów zostały na razie niezagospodarowane.

Całe osiedle udekorowano kwiatami i drzewkami. Znalazło się tam nawet miejsce na egzotycznego kaktusa-giganta. Porażką był nieudany projekt rakiety z plastykowej butelki, ale jak to na budowie – nie zawsze wszystko wychodzi.

Obecnie makietę Osiedla można podziwiać w naszej Czytelni.