Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
25468660 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Archiwum wydarzeń 2020

Rajd od bajki do dobranocki - spotkanie z gośćmi z Muzeum Dobranocek

20-07-2020

 

Rajd od bajki do dobranocki - spotkanie z gośćmi z Muzeum Dobranocek

 

Regionalny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży przy Wojewódzkim Szpitalu Nr 2 w Rzeszowie to miejsce, w którym dzieci i młodzież z chorobami neurologicznymi, psychicznymi i narządu ruchu przechodzą rehabilitację pod opieką zespołu doświadczonego personelu: lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarek, pedagogów, psychologów, logopedów i terapeutów zajęciowych.

 

Mieliśmy dzisiaj wielką przyjemność gościć w Ośrodku i przeprowadzić dla jego podopiecznych jedne z integracyjnych warsztatów z projektu „Wędrujące dobranocki”.

 

„Rajd od bajki do dobranocki” rozpoczęliśmy od przywitania i sprawdzenia humorów milusińskich, w czym bardzo pomógł nam Reksio, który był jednym z bohaterów dzisiejszego spotkania. Okazało się, że większość dzieci jest w dobrym nastroju, ale by był on jeszcze lepszy, przedstawiliśmy uczestnikom postaci z dobranocek i ich przygody.

 

Oprócz sympatycznego pieska z wiejskiego podwórka, jego wielu ról odegranych w serialu uczestnicy warsztatów poznali także historię i postaci z kreskówki „Smerfy”. Najbardziej zainteresował ich wiek Smerfów, które dojrzałość osiągają jako 150-latki oraz ich różnorodne cechy i śmieszne imiona. Zdziwienie wzbudził fakt, że Papa Smerf mający 542 w wieku 100 lat był jeszcze smerfikiem i że Smerfy są nieśmiertelne dzięki kamieniowi długowieczności zakopanemu pod ich wioską.

 

Trudno zapamiętać wszystkie smerfy, ich cechy i imiona, ale łatwo z nimi dobrze się bawić, zwłaszcza, że celem dzisiejszych zajęć była edukacja przez zabawę, ale umówiliśmy się także na  rozrabianie i czarowanie. Porozrabialiśmy trochę, opowiedzieliśmy śmieszne historie i ciekawostki, poczytaliśmy, a także pośpiewaliśmy razem z dziećmi i opiekunami bajkowe piosenki.

 

Spotkanie uatrakcyjniły książki, zakładki i naklejki oraz niezwykłe pomoce zrealizowane z naszego projektu: Wielka Księga Bajek, karty z wizerunkami bohaterów z animacji oraz Mapa bajkowego świata zrealizowanej w formie makiety. Wyczarowaliśmy wioskę Smerfów wraz z jej niebieskimi mieszkańcami.

 

Serdecznie dziękujemy personelowi RORE oraz Filii nr 15 WIMBP w Rzeszowie za pomoc w organizacji warsztatów i ogromną życzliwość.

 

„Wędrujące dobranocki - cykl dostępnych, integracyjnych wydarzeń, zajęć i warsztatów artystycznych” realizujemy w ramach programu MKiDN „Kultura Dostępna”.

 

Jego celem jest wspieranie zadań służących ułatwieniu dostępu do kultury, skierowanych do szerokiego grona odbiorców i sprzyjających integracji społecznej.

 

Partnerzy: Regionalna Placówka Opiekuńczo-Terapeutyczną „Tęczowy Domek” w Rzeszowie, Dom Pomocy Społecznej w Rzeszowie, Spółdzielnia Socjalna Niebieski Młyn w Kraśniku, Fundacja Szansa dla Niewidomych, Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Rymanowie Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

 

Patronat honorowy: Fundacja Reksio im. Heleny i Lechosława Marszałków

 

Patronat medialny: TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Radio VIA, nowiny24.pl, Gazeta Wyborcza w Rzeszowie, Nasz Dom Rzeszów, Nauczyciel i Szkoła, rzeszow.wyborcza.pl, resinet.pl 

 

------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: