Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

22029253 razy

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2019

„15 lat Unii Europejskiej – Prezydencja Rumuni”. Warsztaty z Ewą Nowak-Koprowicz - relacja

24-06-2019

Z okazji 15-lecia Unii Europejskiej i Prezydencji Rumuni”, 6.06.2019 r. w Regionalnym Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym przy Klinicznym Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Rzeszowie, gościem spotkania była Pani Ewa Nowak-Koprowicz z Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct - Rzeszów, działającym przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Z okazji Prezydencji tego kraju Pani Ewa opowiedziała dzieciom o Rumuni, jego historii, położeniu geograficznym i walorach turystycznych. Wspaniałe obszary przyrodnicze, przez które przepływa również rzeka Dunaj, ze zwierzętami m.in. z niedźwiedziami, żbikami i żubrami, dodają Rumuni atrakcyjności. Ich kuchnia słynie z zup, grillowanych kiełbasek, deserów np. pączków jedzonych z lodami. Rumunia jest wspaniałym krajem o ciekawej kulturze, który dla nas Polaków jest wart poznania.

Dziękujemy Ewie Nowak-Koprowicz z Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct-Rzeszów, działającym przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, za przygotowanie zajęć nawiązujących do wspomnianego tematu.

Alicja Pawełek

--------------------------------------------------------------------------