Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2015

SPOTKANIE Z ANDRZEJEM ŚMIAŁYM w Filii nr 15 – relacja

30-04-2015

SPOTKANIE Z ANDRZEJEM ŚMIAŁYM –
Filia nr 15

Filia nr 15 WiMBP w Rzeszowie zorganizowała spotkanie 21 kwietnia 2015 r. z Andrzejem Śmiałym – wykładowcą Uniwersytetu Rzeszowskiego, podróżnikiem, geografem, miłośnikiem wspinaczki górskiej, survivalu i eksploracji mało znanych rejonów Ziemi. Autor książek: „Desperados: pierwsze polskie przejście Campo de Hielo Norte w Chile”, „Pętla Spitsbergenu” oraz „Przejść Ładogę”. W spotkaniu wzięły udział dzieci z Oddziału Pediatrii Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie im. Św. Jadwigi Królowej.

Uczestnicy oglądnęli film „Schody do nieba” z wyprawy do Irlandii i Szkocji, gdzie Andrzej Śmiały mógł pochwalić się ze zdobycia 5 turni. Podczas tego interesującego spotkania młodzież mogła dowiedzieć się od Gościa o zasadach wspinaczki, jej trudnościach, jakie przeszkody należy pokonać, by osiągnąć wymarzony efekt, cel, który sobie zamierzyliśmy itp. Interesujące spotkanie u wielu młodych słuchaczy wzbudziło chęć wyruszenia w podróż, by poznać ciekawe i nieznane miejsca.

Dziękujemy Andrzejowi Śmiałemu za udział w tak interesującym i ciekawym spotkaniu.

Alicja Pawełek

-----------------------------------------------------------------------------