Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2015

UKRAINA. Spotkanie z Danielem Szeligowskim z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie w Filii nr 15 – relacja

19-03-2015

UKRAINA.
Spotkanie z Danielem Szeligowskim z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej
w Rzeszowie – Filia nr 15

26 lutego 2015 r. Filia nr 15 zorganizowała spotkanie z Danielem Szeligowskim z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej, działającego przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Tematem spotkania była „Ukraina”. W formie prezentacji multimedialnej prelegent przedstawił jej historię i aktualną trudną sytuację polityczną.

Powierzchnia Ukrainy liczy 603 700 km2, a liczba ludności przekracza 49,9 mln. Stolicą państwa ukraińskiego jest Kijów, walutą obowiązującą jest hrywna. Ukraina jest państwem bogatym kulturowo, związanym historycznie z Polską, m.in. ze Lwowem i Kamieńcem Podolskim. Najsłynniejszym miejscem turystycznym jest Krym. Obecna sytuacja polityczna na Ukrainie, przez konflikt wojenny z Rosją, nie sprzyja stabilizacji i rozwojowi kraju. Jest niebezpieczna zwłaszcza dla ludności cywilnej zamieszkującej tereny Donbasu.

Spotkanie przebiegało w atmosferze dyskusji i rozmowy z prelegentem, który na zadawane przez uczestników pytania, udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Dziękujemy Danielowi Szeligowskiemu z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej za przygotowanie prelekcji i udział w spotkaniu.

Alicja Pawełek

----------------------------------------------------------------------