Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2015

KSIĄŻKOWE LATO. Wakacyjne spotkania w bibliotekach w Filii nr 15 – relacja

12-08-2015

Książkowe lato.

Wakacyjne spotkania w bibliotekach –

Filia nr 15

Wakacyjne spotkania w Filii nr 15 WiMBP w Rzeszowie, pod hasłem: „Książkowe Lato”, zorganizowane dla najmłodszych czytelników Biblioteki przebiegały następująco:

„Wakacje z ulubionymi bohaterami”

7 lipca 2015 r. Biblioteka zorganizowała zajęcia zatytułowane: „Wakacje z ulubionymi bohaterami”. Uczestnikami zajęć były dzieci z Oddziału Pediatrii Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Temat spotkania nawiązywał do wakacyjnego wypoczynku. Mali słuchacze dzielili się swoimi wrażeniami z wakacji. W trakcie zajęć dzieci wysłuchały utworów ulubionych poetów dla dzieci: Juliana Tuwima „Bambo”; Jana Brzechwy „Sójka”; Agnieszki Frączek „Hipopotam”; „Wielbłąd”; „Struś”; „Lew”; „Zebra” oraz „Żyrafa” ze zbioru wierszy: „Żółw Wiercipięta i inne zwierzęta”.

Podsumowaniem całości zajęć było wykonanie przez dzieci różnych wzorów zwierzątek, m.in.: biedronki, kraba, kaczki i żabki, oraz wręczenie pamiątkowych nagród.

„Moje Wakacje”

„Moje Wakacje” to tytuł kolejnych zajęć zorganizowanych 21 lipca 2015 r. przez Filię nr 15 WiMBP w Rzeszowie, w Niepublicznym Przedszkolu Polsko-Angielskim Music Garden w Rzeszowie. Uczestnicy zajęć udali się w podróż do ciekawych miejsc wakacyjnych, m.in. Rzeszowa i Krakowa. Autor Maciej Penar w książce: „Gustaw – miś wędrowiec z wizytą w Rzeszowie”, zaprosił do zwiedzania naszego miasta i jego urokliwych zakątków (Kościół Farny, Zamek rzeszowski, Pomnik Leopolda Lisa-Kuli, Halę Sportową Podpromie, Teatr im. Wandy Siemaszkowej, czy Sanktuarium Pani Rzeszowa w Bazylice oo. Bernardynów), natomiast Barbara Sudoł w książce: „Kogutek Ziutek w Krakowie”, zachęciła do podroży po Krakowie. Dzięki tej książce dzieci mogły odwiedzić Wawel ze Smoczą Jamą, Planty, Kazimierz i Lasek Wolski. Uzupełnieniem tych treści była książka Jana Ivnes „Wiktor nad morzem”.

Alicja Pawełek

__________________________________________________________________________________