Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2015

JAN PAWEŁ II – NASZ PAPIEŻ. Lekcja edukacyjna w ramach obchodów Roku Jana Pawła II w Filii nr 15 – relacja

29-06-2015

Jan Paweł II – nasz Papież.

Lekcja edukacyjna w ramach obchodów Roku Jana Pawła II –

Filia nr 15

W związku z Rokiem Jana Pawła II, który ogłosił Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Filia nr 15 WiMBP w Rzeszowie zorganizowała 22 czerwca 2015 r., przy współpracy nauczycielki Jolanty Wnęk z Zespołu Szkół przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie, lekcje nawiązujące do postaci Wielkiego Polaka, zatytułowane: „Jan Paweł II – nasz Papież”. Uczestnikami spotkania były dzieci z Oddziału Pediatrii Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. Św. Jadwigi w Rzeszowie.

Alicja Pawełek – Kierownik Filii nr 15 WiMBP w Rzeszowie przypomniała słuchaczom życiorys Św. Jana Pawła II, uzupełniając podane treści o następujące pozycje książkowe: „Kronika Pontyfikatu – Jan Paweł II”; „Ojciec wszystkich narodów”; „W każdym z nas są drzwi do nieba – Jan Paweł II nie tylko dla dzieci”.

W dalszej części spotkania Jolanta Wnęk zaprezentowała film o Janie Pawle II, który stanowił formę podsumowania wspomnianej lekcji. Wszystkie dzieci brały również udział w quizie na temat Papieża Polaka, a końcowym efektem zajęć było rozdanie nagród ich uczestnikom.

Alicja Pawełek

________________________________________________________________________________