Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2015

SPOTKANIA Z BOHATERAMI BAJEK w ramach „Tygodnia Języków” w Filii nr 15 – relacja

12-06-2015

Spotkania z bohaterami bajek w ramach „Tygodnia Języków” –

Filia nr 15

Język angielski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych języków świata. Możemy też śmiało powiedzieć, iż jest językiem uniwersalnym, stosowanym w komunikacji, m.in. w liniach lotniczych.

Przy współpracy nauczycieli języka angielskiego, Karoliny Zaborniak i Małgorzaty Skrzypowskiej z Zespołu Szkół w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. św. Jadwigi, Filia nr 15 WiMBP w Rzeszowie, w dniu 27 maja 2015 r., zorganizowała zajęcia, w ramach „Tygodnia języków”, pt. „Spotkania z bohaterami bajek”.

Panie Prelegentki przedstawiły młodym słuchaczom przekłady utworów polskich, przetłumaczonych na język angielski. Były to następujące tytuły: „Bazyliszek” (w wersji polsko-angielskiej), „Złota Kaczka” i „Legendy Krakowskie”, które zostały wydane w języku angielskim i niemieckim. Oprócz wspomnianych pozycji na uwagę zasługują również utwory przetłumaczone z języka niemieckiego na angielski: „Thumbelina – Calineczka”; „Jaś i Małgosia” oraz „Śpiąca Królewna”. Filia nr 15 posiada w swoich zbiorach również książki w języku angielskim, m.in.: „A treasury of Storiesrhymes”, „Cousins Callahan – Together Again” – Elizabeth Doyle Carey, „Boy – Crazy Stacey – Ann M. Martin.

Końcowym akcentem spotkania był quiz, w trakcie którego dzieci uzupełniały tytuły bajek po polsku, przyporządkowując go do nazwy w języku angielskim. Podsumowaniem całości zajęć był konkurs rysunkowy „Ulubiony bohater mojej bajki”, w trakcie którego, uczestnicy rysowali swojego ulubionego bohatera. W nagrodę za wykonanie pracy wszyscy młodzi artyści otrzymali pamiątkowe nagrody.

Dziękujemy Karolinie Zaborniak i Małgorzacie Skrzypowskiej z Zespołu Szkół w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. św. Jadwigi za przygotowanie zajęć na wspomniany temat.

Alicja Pawełek

-------------------------------------------------------------