Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2015

FERIE Z KSIĄŻKĄ w Filii nr 15 – relacja

25-02-2015

Ferie z książką

- Filia nr 15

Filia nr 15 zorganizowała ferie zimowe dla dzieci z Oddziału Pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w dla młodszych czytelników Biblioteki. W pierwszym tygodniu 3 lutego 2015 r. zorganizowany został konkurs rysunkowy „Śnieżynkowe zabawy”. Dzieci wysłuchały utworów Doroty Gellner „Śnieg”, „Zima”, a dalszym uzupełnieniem zajęć było narysowanie różnych zabaw na śniegu. Z kolei w drugim tygodniu ferii 10 lutego 2015 r. zorganizowane zostały zajęcia kulturalno-edukacyjne „Literackie Opowieści o Zimie”. Zajęcia ubarwiły wiersze Doroty Gellner „Zima” i „Śnieg” oraz utwór „Ten wyjątkowy dzień” Edyty Wygonik. Uzupełnieniem spotkania było wykonanie zimowego pejzażu.

W ramach ferii w Filii nr 15, 12 i 13 lutego 2015 r., w Ośrodku Rehabilitacji Kardiologicznej w Rzeszowie oraz na Oddziale Pediatrii Szpitala Wojewódzkiego nr 2 odbyły się także Spotkania Walentynkowe. W trakcie spotkań z okazji Dnia Walentynek dzieci wysłuchały utworów Ludwika Jerzego Kerna „Ślub”, Janiny Porazińskiej „Chciał się żenić burak” oraz Tadeusza Śliwiaka „Kaczor i mewa” i „Zakochana żaba”. Podsumowaniem całości spotkania było przygotowanie serduszkowych upominków dla rodziców dzieci uczestniczących w zajęciach.

oprac. Alicja Pawełek

___________________________________________________________________________________