Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2014

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM w Filii nr 15 – relacja

12-12-2014

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

- Filia nr 15

4 grudnia 2014 r., w przeddzień zbliżającego się ulubionego dnia wszystkich dzieci – Świętego Mikołaja – odbyło się, w Filii nr 15 WiMBP w Rzeszowie, spotkanie dla dzieci z Regionalnego Ośrodka Rehabilitacji Dziecięcej i Kardiologicznej, działającego przy Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. Św. Jadwigi w Rzeszowie, pod hasłem: „Spotkanie ze Świętym Mikołajem”. Jest to ulubiony Święty wszystkich dzieci. Jako Biskup z Miry (dzisiejsze Demre) zasłynął ze swej dobroci dla ludzi i wielu cudów, które zdarzyły się dzięki jego modlitwom.

Dzieci podczas spotkania usłyszały ciekawe opowiadania o przygodach ulubionej postaci: „Czarowna noc wigilijna”; „Gwiazdkowe prezenty” z książki: „Cudowne Boże Narodzenie”. W dalszej części zajęć, młodzi słuchacze, wykonali przepiękne wizerunki Mikołaja. Końcowym akcentem naszego spotkania, było podarowanie drobnych upominków od Świętego Mikołaja, które każdy otrzymał w nagrodę za dobre sprawowanie.

oprac. Alicja Pawełek

_________________________________________________________________________________