Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

24209535 razy

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archwium wydarzeń 2013

DZIEŃ WALENTYNKOWY W FILII NR 15

27-02-2013

DZIEŃ WALENTYNKOWY W FILII NR 15

Fila nr 15,  w dniu świętego Walentego, który jest datowany  na 14 lutego, zorganizowała dla dzieci  przebywających  na Oddziale Pediatrii  Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 w Rzeszowie im.  Św. Jadwigi, zajęcia plastyczno-literackie. Walentynki bowiem powszechnie nazywane są „świętem zakochanych”, którego patronem jest święty Walenty. Ideą tego  corocznego święta jest wyrażanie uczuć ukochanej osobie w sposób dosłowny lub poprzez podarowanie  jej jakiegoś upominku, najczęściej w kształcie serca.

O różnych, walentynkowych zwyczajach mali pacjenci mogli posiąść informacje,  uczestnicząc w warsztatach.  Wysłuchując wiersza Joanny Wilk „Miłość” oraz utworu Beaty Piątek  „Mieć przyjaciela”, znajdujących się w tomiku poezji „Ulotne myśli”,  dzieci dowiedziały się czym jest miłość, jakie są zalety posiadania przyjaciela oraz jak należy poprawnie postępować, by zasłużyć sobie na jego szacunek i zaufanie. Uzupełnieniem zajęć było wykonanie pięknych, walentynkowych laurek w kształcie serca. Wszyscy uczestnicy spotkania w nagrodę za fantazyjnie zrobione prace, otrzymali zakładki do książek.

___________________________________________________________________________________________