Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archwium wydarzeń 2013

JESIENNE WIERSZE - Filia nr 15

30-10-2013

Jesienne wiersze

W dniach 16.10.2013  r. i 17.10.2013 r. Filia nr 15 zorganizowała edukacyjno-plastyczne warsztaty dla dzieci z Regionalnego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego i dla najmłodszych rekonwalescentów przebywających na Oddziale Pediatrii Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 w Rzeszowie. Ideą zajęć było zapoznanie czytelników z poezją polskich poetów, którzy w swojej twórczości ukazywali piękno jesiennych pejzaży oraz wskazywali zalety tej pory roku. Podczas spotkania dzieci wysłuchały następujących wierszy Doroty Gellner o tytułach: Jesienny spacer, Jesienny pies, Zegary, Jesienna chmura oraz utworu Elżbiety Ostrowskiej pt. Bajka o jesiennym szalu.

Niezwykle interesującą częścią spotkania dla dzieci okazały się w zajęcia plastyczne, podczas których mali pacjenci wykonali z papieru koszyczki, jeże oraz wytwory „matki natury”, jakie możemy spotkać podczas jesieni: grzybki, różnorakie liście, kasztany. Każda z powstałych prac, wykonana z wielką starannością odznaczała się wielką indywidualnością. Wszyscy uczestnicy zajęć w nagrodę za aktywny udział w warsztatach otrzymali małe upominki.

________________________________________________________________________________________________