Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archwium wydarzeń 2013

Tydzień bibliotek - warsztaty literackie z panią Jolantą Nord - Filia nr 15

24-05-2013

Tydzień bibliotek - warsztaty literackie z panią Jolantą Nord - Filia nr 15

Dnia 22 maja 2013 r. Filia nr 15 zorganizowała dla dzieci przebywających na Oddziale Pediatrii Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 w Rzeszowie, warsztaty literackie, których myślą przewodnią było zapoznanie najmłodszych z poezją Juliana Tuwima. Gościem  specjalnym  spotkania była pani Jolanta Nord - wybitna aktorka, aktywnie współpracująca  z rzeszowskim Teatrem Małych Form.

Jako że rok 2013 został dedykowany wielkiemu skamandrycie - Julianowi Tuwimowi,  zaproszony Gość postanowił zabrać małych pacjentów w poetycki, bajkowy, Tuwimowski świat, wolny od wszelkich trosk i zmartwień. Podczas spotkania dzieci wysłuchały wielu pięknych wierszy w wykonaniu pani Jolanty Nord, z których uczestnicy wspólnie wysunęli pouczające morały. Milusińscy wykazali się wielką znajomością dzieł poety, aktywnie uczestnicząc w zajęciach. Wysłuchały między innymi: Lokomotywy, Spóźnionego słowika, Murzynka Bambo, Rzepki oraz O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Milusińscy zachwyceni wystąpieniem zaproszonego gościa, z wielką uwagą  słuchali przywołanych wyżej wierszy.  Wszyscy uczestnicy zajęć w nagrodę za aktywny udział w warsztatach otrzymali małe upominki.

______________________________________________________________________________________