Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archwium wydarzeń 2013

„Cała Polska Czyta Dzieciom w języku angielskim - czytamy po angielsku” - Filia nr 15

21-05-2013

„Cała Polska Czyta Dzieciom w języku angielskim - czytamy po angielsku”

- Filia nr 15

W dniu 16 maja 2013 r. Centrum Języka Angielskiego NTV English posiadające licencję Helen Doron Early English, zrealizowało w Filii nr 15 WiMBP na Oddziale Pediatrii Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 w Rzeszowie ostatnie interaktywne zajęcia w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom w języku angielskim - czytamy po angielsku”.

Zajęcia przeprowadzili przedstawiciele Centrum - pani Agnieszka Lutak, pani Monika Wacnik oraz pan Paweł Pelc. Lektorzy po przywitaniu się z dziećmi w języku angielskim wprowadzili małych pacjentów w bajkową krainę, w której wszystko może się wydarzyć. Uczestniczące w spotkaniu  osoby poprzez ciekawe zabawy oraz gry poznawały różne pojęcia dotyczące nazw świata zwierząt, roślin oraz kolorów. Wysłuchując bajki „Czerwony słowik” milusińscy poznali również angielskie słowa związane z domem i rodziną.  Zajęcia  bardzo zainteresowały i zaktywizowały dzieci. Obrazowy sposób przedstawienia różnych angielskich wyrazów (np. nazw ptaków, kolorów, imion bohaterów opowiedzianej bajki) sprawił, że dzieci chętnie w nich uczestniczyły. Z łatwością powtarzały anglojęzyczne zwroty czerpiąc z tego radość i satysfakcję. Interesującym zadaniem okazały się również inne zabawy zaproponowane przez lektorów. Jedną z nich było np. układanie puzzli oraz zapamiętywanie postaci przedstawionych na tablicy. Panie prowadzące zabawę zachęciły do wysiłku intelektualnego. Zadaniem dzieci wcielających się w rolę czarodzieja było zabranie z tablicy kilku etykiet z wybranymi postaciami bądź rzeczami, natomiast pozostali uczestnicy musieli odgadnąć które elementy zniknęły z tablicy. Ćwiczenie to okazało się dla milusińskich interesującym treningiem pamięciowym.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze oraz zakończyło się miłym akcentem - wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy poświadczające udział w zajęciach języka angielskiego  oraz pamiątkowe upominki.

_______________________________________________________________________