Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archwium wydarzeń 2013

Zima w tekstach literackich - relacja ze spotkania z dziećmi w Filii nr 15

21-01-2013

Zima w tekstach literackich

- relacja ze spotkania z dziećmi w Filii nr 15

16 stycznia 2013  Filia nr 15 WiMBP  w Rzeszowie, zorganizowała dla najmłodszych pacjentów Regionalnego Ośrodka Rehabilitacji Kardiologicznej, zajęcia o tematyce zimowej. Myślą przewodnią spotkania było przedstawienie naturalnego piękna zimy, wielokrotnie prezentowanego przez wybitnych poetów w literaturze. Otóż  zima jest porą roku, która ma swoich zwolenników, zwłaszcza wśród dzieci.

O urokach pięknej, mroźnej zimy mali pacjenci dowiedzieli się wysłuchując wierszy Leopolda Staffa zatytułowanych „Śnieżyca”, „Bałwan” oraz  z utworu „Zadymka” Kazimierza Śladowskiego znajdującego się w książce „Przez pola, ogrody, sady”. Śnieżnobiała aura widoczna z okien sali pobudziła wyobraźnię dzieci i sprawiła, że chętnie uczestniczyli w warsztatach. Milusińscy wykonali przepiękne, papierowe bałwanki. Każda z powstałych figurek odznaczała się wielką indywidualnością. Posiadała atrybuty typowe dla tej postaci, czyli: kapelusz, zmarznięty czerwony nosek, kolorowe guziki i miotłę. Wszyscy uczestnicy zajęć, w nagrodę za fantazyjnie wykonane prace otrzymali pamiątkowe upominki.

_____________________________________________________________________________________