Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
24226332 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Archwium wydarzeń 2013

Spotkanie autorskie z panią Niną Opic

07-05-2013

Spotkanie autorskie z panią Niną Opic

 

Dnia 6 maja 2013 roku  z okazji Tygodnia Bibliotek na Oddziale Pediatrii Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 w Rzeszowie miało miejsce spotkanie autorskie z panią Niną Opic – znaną i cenioną pisarką,  psychoterapeutką oraz wykładowcą-trenerem rzeszowskich uczelni i nie tylko. Pani Nina – rodowita rzeszowianka - jest osobą wyjątkową. Z radością, dzieląc się swoimi doświadczeniami stara się nieść pomoc osobom posiadającymi różnorakie problemy. To również wybitna poetka mająca w swym pisarskim dorobku kilkanaście książek adresowanych zarówno do dzieci jak i osób dorosłych.

 

Spotkanie połączone z prezentacją książek pisarki przebiegało w miłej, radosnej atmosferze. Pani Nina zapraszając wszystkich uczestników w podróż po poetyckiej krainie bajek, wytworzyła w szpitalnej auli niemalże sielankowy nastrój. Jako autorka tomiku poezji Wiersze o Rzeszowie oraz współautorka książki Rzeszowianie o sobie i swoim mieście, przybliżyła dzieciom pokrótce historię Rzeszowa, przekazując najmłodszym wiele interesujących informacji o rzeszowskich zabytkach, popularnych miejscach i historycznych postaciach.

 

Po wysłuchaniu kilku opowiadań autorstwa pani Niny, odbyła się również „konferencja prasowa”. Każdy uczestnik spotkania wcielając się w rolę dziennikarza mógł zadawać pani Ninie pytania, na które ona chętnie i wyczerpująco odpowiadała. Z owej konferencji, milusieńcy dowiedzieli się między innymi o doświadczeniach i historii kariery naszego Gościa. Na przykład dzieci dowiedziały się, że talent poetycki pani Nina odziedziczyła po swym przodku, poecie Martinie Opitz oraz, że ujawnił się on już w dzieciństwie. Wtedy to, jako dobrze zapowiadająca się artystka, pani Nina pisała do czasopism młodzieżowych takich jak: Na Przełaj, Świat Młodych, Płomyczek. Kolejnie współpracowała także z wieloma periodykami, publikując swe felietony, między innymi: Prometej, Glos Nauczycielski, Nowiny Rzeszowskie, Podkarpacie, Nowiny, Super Nowości,  Przedszkolak i Mamo to ja.  Zabawa w „konferencję prasową” cieszyła się wielkim uznaniem wśród dzieci. Trwała w najlepsze, jednak płynący zbyt szybko czas sprawił, że spotkanie z pisarką powoli dobiegło końca. Dzieci chórem podziękowały pani Ninie za przybycie na zajęcia. Każdy uczestnik zajęć otrzymał od zaproszonego Gościa autograf oraz pamiątkowe zakładki do książek.

 _________________________________________________________________________________

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: