Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archwium wydarzeń 2013

Symbole patriotyczne

07-05-2013

Symbole patriotyczne

W dniu 30.04.2013r. Filia nr 15 zorganizowała dla dzieci przebywających na Oddziale Pediatrii Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 w Rzeszowie zajęcia o tematyce patriotycznej. W związku ze zbliżającym się świętem Flagi Rzeczypospolitej oraz Konstytucji Trzeciego Maja, dzieci miały sposobność zapoznania się z obowiązującymi symbolami narodowymi, postawami patriotycznymi znanych Polaków oraz ważnymi wydarzeniami historycznymi, które wpłynęły na losy Polski i jej obywateli.

Jednym z najbardziej znanych i cenionych przez Polaków symboli narodowych jest godło przedstawiające białego orła na czerwonym tle oraz flaga biało-czerwona.  Święto Flagi Rzeczypospolitej, którego rocznica jest obchodzona 2 maja ma bowiem popularyzować wiedzę o polskiej tożsamości i o polskich symbolach, które zmieniały się na przestrzeni wieków.  Polacy na znak solidarności narodowej wywieszają w tym dniu flagi Polski w oknach swych domów.

Szczególnie interesującą dla dzieci częścią spotkania okazały się zajęcia praktyczne. Uczestnicy bowiem wykonując papierowe flagi Polski mogli oddać w twórczy sposób wyraz swego patriotyzmu. Wszystkie dzieci, w nagrodę za aktywny udział w zajęciach otrzymały małe upominki.

_______________________________________________________________________________