Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archwium wydarzeń 2013

„Cała Polska Czyta Dzieciom – Czytamy po Angielsku” w Filii Nr 15

21-01-2013

„Cała Polska Czyta Dzieciom – Czytamy po Angielsku”

w Filii Nr 15

Pierwsze spotkanie  w Filii nr 15, w dniu  10 stycznia 2012 roku,  z dziećmi przebywającymi na Oddziale Pediatrii  Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 w Rzeszowie im  Św. Jadwigi nawiązywało do akcji  w ramach cyklu: „Cała Polska Czyta Dzieciom – Czytamy po Angielsku”, którą prowadzi Szkoła Helen Doron.

Temat spotkania nawiązywał do baśni „O  biednym szewcu, któremu pomogły elfy”.  Dzieci zapoznały się ze słownictwem angielskim, m.in: szewc, biedny, bogaty, buty, elf. Bajka opowiada o szewcu mieszkającym wraz z  żoną, który był tak biedny, że nie miał  pieniędzy na  naprawę butów. Pewnego dnia  zobaczył w swojej pracowni przepięknie zrobione buty, zabrał je i postawił na wystawie. Przechodził tamtędy bogaty  człowiek, który  zachwycił się  nimi  i je kupił. Następnego dnia, sytuacja się powtórzyła. Znowu rano przechodnie zobaczyli na witrynie  zakładu zrobione pięknie buty. I buty te również zostały kupione. Szewc postanowił razem z żoną zobaczyć kto im te buty robi. W nocy zobaczyli elfy ciężko pracujące i naprawiające  buty, ale przy tym zauważyli, że  miały one zniszczone kaftaniki. Żona szewca postanowiła wiec, uszyć dla nich nowe ubranka. Elfy miały nowe ubranka, a szewc z żoną stał się bogatym człowiekiem. Morał z tej bajki wynika taki, że trzeba sobie wzajemnie pomagać, bo dobro zawsze powraca.

_________________________________________________________________________________________