Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18532535 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Wydarzenia w 2020 roku

„Cudowny chłopak” R. J. Palacio – spotkanie DKK „Fani Literatury” – relacja z Filii nr 13

09-03-2020

„Cudowny chłopak” R. J. Palacio – spotkanie DKK „Fani Literatury” – relacja z Filii nr 13

 

W ostatni piątek lutego 2020 r., w czytelni Filii nr 13 odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Fani Literatury”, podczas którego omówiona została książka pt. „Cudowny chłopak” R. J. Palacio.

Jest to opowieść o niesamowitym chłopcu, Auguście, który urodził się z wadą genetyczną i ma zdeformowaną twarz. Pomimo przebytych 27 operacji, nie wygląda tak, jak marzył. Swoją osoba zwraca na siebie uwagę. Najlepiej czuje się w obecności swoich rodziców i o 4 lata starszej siostry. Bliscy otaczają go wielką miłością .

Poznajemy go w chwili, kiedy ma dziesięć lat i po raz pierwszy rozpocznie naukę w szkole. Dotychczas edukacją syna zajmowała się mama. August jest przerażony nową sytuacją, nie wie jak przyjmą go rówieśnicy.

W przeddzień rozpoczęcia zajęć w szkole, odwiedza z rodzicami dyrektora tej placówki i z wybraną trójką uczniów, zaznajamia się z rozmieszczeniem sal w budynku. Pierwszy dzień w szkole jest trudny nie tylko dla chłopca, ale całej rodziny. Czy rówieśnicy zauważą, że jest inteligentny, potrafi z siebie żartować i stawiać sobie wymagania ? W szkole przeżyje dobre i złe chwile, ale coroczna wycieczka do Pensylwanii zmieni całkowicie stosunek klasy do Augusta. Co się tam wydarzy? Klubowicze zachęcają do przeczytania książki. Na marginesie dodają, że książka została sfilmowana, ale pomimo wspaniałej obsady w pełni nie oddaje jej treści.

Beata Terlicka

-------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: