Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2017

"Dobre książki na święta" - spotkanie w Filii nr 13 - relacja

13-12-2017

"Dobre książki na święta" - spotkanie w Filii nr 13

W piątek 8 grudnia 2017 r. Filia nr 13 WiMBP w Rzeszowie, gościła młodzież gimnazjalną z Klubu „Kulturka”, działającego przy Szkole Podstawowej nr 18 w Rzeszowie oraz bibliotekarkę Alicję Kwaśniewską i pedagog Ewę Śniegowską.

Niektórzy uczestnicy spotkania byli po raz pierwszy w naszej bibliotece, część grupy odwiedziła to miejsce już  kilka razy, ale wszyscy zachwycili się wystrojem czytelni i miejscem, gdzie będą opowiadać o książkach polecanych przez siebie na święta.

Przy ciepłej herbatce młodzież proponowała takie tytuły jak: „Rywalki” - Kiera Cass, „Silver. Pierwsza księga snów” - Kerstin Gier, „Złodziejka książek”  - Markus Zusak, „Szukając Noel” - Evans Richard Paul, „Felix, Net i Nika oraz Trzecia Kuzynka” – Rafał Kosik, kryminały Agathy Christie, „Zwiadowcy. Księga 1. Ruiny Gorlanu” - Flanagan John.

Kierownik filii przedstawiła trzy książki – „9 wigilii” - dziewięć opowiadań znanych współczesnych polskich pisarzy, których myślą przewodnią jest Wigilia i czas Bożego Narodzenia. „Uciec przed świętami” - Johna Grishama to historia, która ukazuje święta w Stanach Zjednoczonych.  „Król” Katarzyny Ryrych - ciepła i wzruszająca powieść o sile przyjaźni, o tym, że nie można oceniać ludzi po pozorach i nie wszystko jest takie, jak się zdaje w pierwszej chwili.

Uczestnicy spotkania umiejętnie potrafili zareklamować przeczytane książki. Młodzież wymieniła między sobą poglądy na temat tradycji świątecznych i roli jaką książka spełnia w ich życiu.

Beata Terlicka

------------------------------------------------------------

Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.