Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

20274235 razy

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Legimi

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2017

Gdzie jesteś Święty Mikołaju? - zajęcia animacyjno-czytelnicze w Filii nr 13 - relacja

11-12-2017

Gdzie jesteś Święty Mikołaju? -
zajęcia animacyjno-czytelnicze w Filii nr 13

5 grudnia 2017 r. Filia nr 13 WiMBP w Rzeszowie zaprosiła dzieci z Przedszkola nr 3 w Rzeszowie wraz z opiekunami na spotkanie pod tytułem ”Gdzie jesteś Święty Mikołaju”.

Dzieci co roku z wielką nadzieją i radością oczekują na ten wyjątkowy dzień,  kiedy przychodzi ich ulubiony Święty i przynosi im wymarzone prezenty.

Nasze spotkania z przedszkolakami rozpoczęliśmy od rozmowy na temat  kim był  Mikołaj z Miry i skąd pochodzi zwyczaj obdarowywania się prezentami 6 grudnia. Dzieci znakomicie znały Jego historie, chętnie opowiadały o listach, które pisały do niego i wymieniały podarunki jakie dostały w ubiegłym roku.

Wcielając się w rolę elfów, pomocników Mikołaja  dzieci z entuzjazmem odgadywały zagadki związane z prezentami oraz przypasowywały  zabawki do ich odbicia  znajdującego  się na worku.

Przedszkolaki z uwagą wysłuchały opowiadania „Noc Wigilijna”. W kolejnej przygotowanej zabawie  szukały Mikołaja, kolorowały  świąteczny obrazek oraz oglądały bajkę pod tytułem „Fabryka Świętego Mikołaja”.

Dużą niespodzianką dla naszych gości okazał się słodki upominek, który dla wszystkich zostawił w bibliotece Święty Mikołaj.

Miło było nam gościć również Stanisławę Bełch – regionalną autorkę dla dzieci. Dziękujemy serdecznie za podarunki dla biblioteki – trzy części pięknie wydanych „Wesołych historii” i puszystego pluszowego białego misia.

Nasi goście z radością i w miłej atmosferze wrócili do przedszkola obiecując ,że  niedługo znów nas odwiedzą.

Monika Adamczyk

------------------------------------------------------------------------------------------

Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.