Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2017

Andrzejki z Pippi Pończoszanką w Filii nr 13 – relacja

04-12-2017

Andrzejki z Pippi Pończoszanką w Filii nr 13

W ostatni czwartek listopada, w imieniny Andrzeja, Filia nr 13 zaproponowała najmłodszym czytelnikom i ich rodzicom spotkanie - „Andrzejki z Pippi Pończoszanką”. Pomysł zabawy andrzejkowej spodobał się dzieciom i rodzicom, którzy licznie przybyli do biblioteki.

Na początku kierowniczka Filii powitała wszystkich uczestników spotkania i przedstawiła specjalnego gościa - Ulę Sobol - dziennikarkę Gazety Codziennej Nowiny. Zabawa rozpoczęła się od prezentacji swoich imion, a później wszyscy wsłuchiwaliśmy się w opowiadanie, o najsilniejszej dziewczynce na świecie, czytane przez naszego gościa. Były też zabawy ruchowe i oczywiście wróżby andrzejkowe: mowa kwiatów, znaczenie kolorów, co czeka mnie w przyszłości i odrobina magii - iskrzące patyczki. Wróżbom towarzyszyła muzyka i kolorowe lampki. Wśród uczestników spotkania była też jubilatka Liliana, kończąca w tym dniu 6 lat. Wszyscy gromkim śpiewem odśpiewaliśmy jej sto lat.

Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie? Pewne jest to, że przyniosły uczestnikom wiele radości i były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.

Serdecznie dziękujemy Uli Sobol za pomoc w przygotowaniu spotkania.

Beata Terlicka

---------------------------------------------------------------------

Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.