Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2017

I ja wiele misiów mam, oraz różne misie znam - bajkowe spotkanie w Filii nr 13 - relacja

04-12-2017

"I ja wiele misiów mam, oraz różne misie znam"
- bajkowe spotkanie w Filii nr 13

Od 23 do 29 listopada 2017 roku Filia nr 13 WiMBP w Rzeszowie, zorganizowała pierwszy cykl zajęć animacyjno-czytelniczych dla najmłodszych czytelników z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Na spotkania przyszły dzieci z grup „Wiewiórki”, „Jeżyki”, „Pszczółki”, „Biedronki”, „Żółwiki” i „Motylki”  uczęszczające do Przedszkola nr 33 w Rzeszowie.

Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia rozpoczęliśmy od poznania historii powstania  bohatera dnia. Dzieci  wysłuchały wiersza pod tytułem „Miś’ i  dokładnie opisywały   wygląd prawdziwego niedźwiedzia.

Chętnie opowiadały o swoich misiach, które są dla nich pocieszycielami w chwilach smutku i ciepłymi, miłymi towarzyszami podczas nocnych wędrówek w krainie snu.

Dzieci z entuzjazmem brały udział w odgadywaniu zagadek oraz w zabawie polegającej na rozpoznaniu postaci z bajek za pomocą zmysłu dotyku. Wiele radości i uśmiechu wywołała zabawa ruchowa „Jadą , jadą misie” oraz gimnastyka misiowa.  Pod koniec spotkania przedszkolaki zaśpiewały „Sto lat" oraz złożyły życzenia wszystkim pluszowym misiom.

Nasi sympatyczni  goście na zakończenie zajęć otrzymali słodki upominek i  z radością zapewnili nas, że wkrótce odwiedzą nas ponownie.

Grupa "Jeżyki" z Przedszkola Publicznego nr 33 w Rzeszowie zorganizowała wewnętrzny konkurs plastyczny z okazji "Dnia Pluszowego Misia". Prace zostały wystawione w naszej bibliotece i cieszą oczy odwiedzających małych i dużych czytelników.

Monika Adamczyk

------------------------------------------------------------------------------------------

Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.